منتظر تایید ایجاد منطقه آزاد اردبیل در مجمع تشخیص مصلحت نظام هستیم

اردبیل-ایرنا- نماینده مردم اردبیل، نیر، نمین و سرعین در مجلس شورای اسلامی گفت:ایجاد منطقه آزاد تجاری، و صنعتی به مطالبه اصلی مردم تبدیل شده و متتظریم در مجمع تشخیص مصلحت نظام بصورت نهایی تایید شود.

صدیف بدری روز یکشنبه در مصاحبه با خبرنگار ایرنا افزود: لایحه منطقه آزاد تجاری تجاری و صنعتی اردبیل پس از تصویب در دولت و مجلس به خاطر مخافت شورای نگهبان هنوز در مجمع تشخیص مصلحت نظام در دست بررسی است و انتظای می‌رود  مورد تایید نهایی این مجمع برسد.

وی اضافه کرد: در مجلس دهم پیگیری‌های لازم برای نهایی شدن صورت گرفت ولی به دلایل مختلف ایراداتی از سوی شورای نگهبان مطرح شد که برای بررسی بیشتر به مجمع تشخیص مصلحت نظام ارجاع داده شد.

او با بیان اینکه  با راه‌اندازی منطقه آزاد تجاری توان صادرات محصولات کشاورزی به میزان سه میلون تن در استان اردبیل افزایش خواهد یافت، افزود:منطقه آزاد تجاری ، صنعتی یکی از مهم‌ترین زیرساخت‌های توسعه استان اردبیل بوده و با ایجاد آن شاهد توسعه همه‌ جانبه، ایجاد اشتغال و رونق اقتصادی خواهیم بود.

نماینده مردم اردبیل ، نیر ، نمین و سرعین در مجلس شورای بیان کرد: منطقه آزاد تجاری، صنعتی برای استان ‌های مرزی و کمتر توسعه‌ یافته به عنوان یک محرک قوی رشد و توسعه است و امیدواریم با تصویب قطعی این منطقه شاهد پیشرفت استان اردبیل باشیم.

بدری ادامه داد: هرچند پیش بینی ما براین است این لایحه در مجمع تشخیص مصلحت نظام تایید بشود ولی در صورت تایید نشدن می‌توان الحاق منطقه آزاد استان اردبیل را به منطقه آزاد ارس پیگیری کرد.

استان اردبیل دارای ۳۸۰ کیلومتر مرز خشکی با جمهوری آذربایجان می باشد. طرح منطقه آزاد تجاری ، صنعتی از سوی دولت مصوب شده است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 2 =