۲۹ هزار هکتار اراضی کشاورزی کامیاران کشت قراردادی می‌شود

سنندج - ایرنا - مدیر جهاد کشاورزی کامیاران گفت: امسال در راستای ترویج کشاورزی قراردادی، ۲۹ هزار هکتار اراضی این شهرستان در این قالب زیر کشت گندم می‌رود.

بهرام کوشکی روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: امسال با توجه به سیاست گذاری‌های انجام شده و ترویج کشاورزی قراردادی در کردستان، چهار هزار هکتار گندم آبی و ۲۵ هزار هکتار گندم دیم به صورت قراردادی در زمین‌های زراعی کشت می‌شود.

وی اضافه کرد: تاکنون این هدف در ۲ هزار و ۲۰۰ از اراضی آبی و ۱۴ هزار هکتار اراضی دیم محقق شده و روند کاشت با توجه به گرمسیر بودن شهرستان تا اواخر آبان و همزمان با شروع فصل سرما در برخی مزارع ادامه دارد.

کوشکی با اشاره به خدمات انجام شده توسط جهاد کشاورزی کامیاران جهت کشت گندم گفت: در سال زراعی جاری حدود یک هزار تن بذور گواهی شده گندم و ۱۱ هزار تن کود اوره جهت اراضی گندم بین کشاورزان توزیع شده است.

مدیر جهاد کشاورزی کامیاران یادآور شد: شهرستان کامیاران ۲۶۰ دستگاه بذر کار فعال جهت کشت بذور گندم کشاورزان دارد که توسط کارشناسان پهنه کالیبره شده است.

شهرستان کامیاران در ۶۵ کیلومتری جنوب سنندج واقع شده و ۱۰۲ هزار نفر جمعیت دارد که ۴۲ هزار نفر آن ساکن مناطق روستایی و ۶۰ هزار نفر نیز در مناطق شهری سکونت دارند که دارای ۶۷ هزار هکتار زمین کشاورزی است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 3 =

سرخط اخبار استان‌ها