شیوع مرگبار کرونا با ۳۰ فوتی در استان مرکزی

اراک - ایرنا - رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی اراک گفت: ویروس کرونا در ۴۸ ساعت گذشته، ۳۰ نفر از شهروندان این استان را به کام مرگ کشاند.

دکتر« محمد جمالیان» روز یکشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: بر این اساس، تعداد فوتی‌های استان مرکزی از زمان شیوع ویروس تاکنون به ۶۹۴ نفر رسید.

وی اظهار داشت: ۶۷۰ مورد مبتلا به ویروس کرونا در ۴۸ ساعت گذشته نیز شناسایی شده است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی اراک گفت: بر اساس آخرین نتایج آزمایشگاهی ۶۷۰ مورد جدید ابتلا در ۴۸ ساعت گذشته در استان شناسایی شده است که بدین ترتیب تعداد موارد مبتلا به کرونا از زمان شیوع این ویروس تاکنون به ۱۹ هزار و ۶۶۹ نفر رسیده است.

دکتر جمالیان افزود: از تعداد ۶۷۰ مورد جدید در استان ۸۴ نفر از بیماران در بیمارستان‌های معین بستری شدند که تحت مراقبت قرار دارند و خدمات تخصصی درمانی را دریافت می‌کنند.

وی اظهار داشت: ۵۸۶ مورد از بیماران جدید که شناسایی شدند نیز به صورت سرپایی بوده‌اند که تا زمان منفی شدن جواب آزمایش و درمان نهایی در منزل قرنطینه هستند.

شیوع ویروس کرونا از اسفندماه پارسال آغاز شد و استان مرکزی پس از قم در زمره نخستین استان‌هایی بود که موارد ابتلا در آن مشاهده شد.

بر اساس اعلام سیما سادات‌لاری، سخنگوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی ۵۲۶ هزار و ۴۹۰ نفر تا ۲۶ مهر ۹۹ در کشور به طور قطعی به ویروس کرونا مبتلا شده و تعداد جان باختگان نیز به ۳۰ هزار و ۱۲۳ نفر رسیده است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 6 =