سردار سلامی: شهدای مدافع حرم استوانه‌های مستحکم عزت و سربلندی کشور هستند

تهران- ایرنا- فرمانده کل سپاه، شهیدان مدافع حرم را استوانه‌های مستحکم عزت، سرافرازی و سربلندی کشور توصیف کرد و گفت: آنچه امروز در این سرزمین به نام عزت، امنیت، آرامش، پیشرفت، رفاه و سربلندی وجود دارد مدیون رشادت این دلیرمردان هستیم.

به گزارش روز یکشنبه ایرنا از پایگاه اطلاع‌رسانی سپاه، سرلشکر پاسدار حسین سلامی با آرزوی قبولی عزاداری‌ها و عبادات مردم در ایام سوگواری عزای اهل بیت (علیهم السلام) و تبریک حلول ماه ربیع‌الاول، با اشاره به بازگشت پیکر مطهر شهدای مدافع حرم کربلای خان‌طومان اظهارداشت: خداوند متعال را برای بازگشت ستارهای درخشان در این ایام شاکر هستیم.

فرمانده کل سپاه با بیان اینکه آسمان پرافتخار شهیدان این سرزمین با ستاره‌های درخشان خان‌طومان دوباره درخشیده است، افزود: فضای جامعه ایران اسلامی این روزها با عطر شهدای مدافع حرم، معطر شده و نسیم رحمت پیکر مطهر شهدای خان‌طومان، رایحه دل انگیز شهادت را در جامعه جاری کرده است.

سلامی با بیان اینکه پیکر نورانی شهدای مدافع حرم روح نشاط، طراوات و جهاد را در جامعه منتشر کرده است، خاطرنشان کرد:‌ خان‌طومان نامی است که با استان مازندران کاملا عجیبن شده است و در حافظه مردم دیار مازندران این نام نشان دهنده حماسه‌سازی مردم بزرگ و شرافتمندی است که برای دفاع از حریم اهل بیت (علیهم السلام) و نجات جان ملت مسلمان سوریه از توطئه تکفیری تروریستی از این دیار هجرت کردند.

وی با تاکید بر اینکه شهدای مدافع حرم خان طومان برای حفظ امنیت ملی و آرامش مردم ترک دیار کردند، گفت:‌ این شهدای عزیز جهاد را برگزیدند و در همان سرزمین به شهادت رسیدند و پس از قریب پنج سال، با بازگشت پیکر مطهر این عزیزان چشم همه ما بویژه خانواده‌های عزیز شهدای والامقام به نورشان روشن شد.

فرمانده کل سپاه با بیان اینکه شهدای مدافع حرم خان‌طومان افتخار دیگری برای ایران اسلامی آفریدند، تصریح کرد: از مردم با غیرت، با شرف، مومن و انقلابی مازندران که در این ایام کرونایی با رعایت همه ملاحظات بهداشتی شهیدان را تنها نگذاشتند و غیرتمندانه و با عشق زیر تابوت این عزیزان را گرفتند و تا عرش الهی با شکوه بدرقه کردند، قدردانی می‌کنم.

سلامی در ادامه شهیدان مدافع حرم را استوانه‌های مستحکم عزت، سرافرازی و سربلندی کشور توصیف و تصریح کرد: آنچه امروز در این سرزمین به نام عزت، امنیت، ارامش، پیشرفت، رفاه و سربلندی وجود دارد مدیون رشادت و جوانمردی دلیرمردانی است که به همه آرزوهای دنیایی خود پشت کردند؛ از تعلقات گذشتند و راه نورانی جهاد را که سعادت مسلمانان در آن نهفته است، انتخاب کردند.

وی در ادامه تاکید کرد: تا زمانی که قافله شهیدان جریان دارد، و تازمانی که مردانی وجود دارند که به فرمان نائب امام زمانشان صحنه‌های نبرد را از وجود خود پر می‌کنند و سینه‌های ستبرشان را در مقابل تیرهای بلا قرار می‌دهند؛ به این ملت و مملکت هیچ آسیبی نخواهد رسید.

فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای والامقام بویژه سردار بزرگ اسلام شهید حاج قاسم سلیمانی افزود: ‌انشاالله شهدای عزیز با راهی که به ما نشان دادند، شاهد باشند تا پرچم را برافراشته نگه داریم و مسیر مستقیم جهاد فی‌سبیل الله را تا پیروزی نهایی ادامه بدهیم.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 1 =

سرخط اخبار سیاست