۵۲ میلیارد ریال غرامت برای محصولات کشاورزی چهارمحال و بختیاری پرداخت ‌شد

شهرکرد – ایرنا - مدیر شعب بانک کشاورزی چهارمحال و بختیاری از واریز ۵۲ میلیارد ریال غرامت بیمه محصولات کشاورزی به حساب کشاورزان و دامداران خسارت دیده استان در سال زراعی ۹۹-۹۸ خبر داد و گفت: این روند همچنان ادامه دارد.

هوشنگ طاهری میرقائد روز یکشنبه در گفت و گو با ایرنا اظهار داشت: در سال زراعی ۹۹-۹۸ صندوق بیمه محصولات کشاورزی در استان با صدور بیش از ۱۴۲ هزار بیمه‌نامه در زیر بخش‌های آبزیان، محصولات زراعی، باغی، دام سبک و سنگین، طیور، منابع طبیعی، تنه درختان و ابنیه، بیش از ۹۰  درصد برنامه ابلاغی خود را تحقق بخشیده و رتبه سوم کشوری در این زمینه را کسب کرده است.
وی پرداخت غرامت به محصولات کشاورزی را در راستای حمایت از بخش کشاورزی دانست و افزود: صندوق بیمه محصولات کشاورزی همچنان در حال بررسی  و پرداخت غرامت سایر بیمه‌گذاران خسارت دیده است.
مدیر شعب بانک کشاورزی چهارمحال و بختیاری بیان کرد: در یک ماهه نخست سال زراعی ۱۴۰۰-۱۳۹۹ بیش از ۶۹۰ فقره بیمه‌نامه در استان صادر شده است.
طاهری میرقائد تصریح کرد: در سال زراعی جاری تاکنون ۱۴ هزار دام سبک و سنگین، ۳۷۵ هزار قطعه طیور و ۳۰۰ هکتار از  محصولات زراعی تحت پوشش بیمه محصولات کشاورزی قرار گرفته است.

به گزارش ایرنا،چهارمحال و بختیاری با تولید بیش از یک میلیون و ۵۰۰ هزار تن محصول باغی، زراعی، دامی و شیلاتی ۶۶هزار بهره‌بردار در این بخش دارد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 0 =