تخریب ساباط خیابان عبید زاکان قزوین عمدی بوده است

قزوین - ایرنا - معاون میراث فرهنگی اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی قزوین گفت: تخریب ساباط تاریخی موجود در خیابان عبید زاکان عمدی بوده و این اداره کل از مسببان این اقدام نابخردانه به دستگاه قضا شکایت می‌کند.

احسان نورانی روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا در خصوص تخریب ساباط موجود در یکی از کوچه های خیابان عبید زاکانی قزوین اظهار داشت: روز پنجشنبه از این بنا بازدید به عمل آوردم که سالم بود اما روز شنبه خبر تخریب آن به اطلاع یگان حفاظت اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی رسید.

این مسوول با بیان اینکه طاق های این ساباط تخریب شده است، گفت: جای پتک و کلنگ و تیشه بر ساباط تخریب شده موجود است.

معاون میراث فرهنگی اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی قزوین گفت: پس از تخریب بخشی از این ساباط در ماه گذشته، مستندنگاری های لازم را انجام داده و در پی مرمت قسمت های آسیب دیده بودیم که متاسفانه بار دیگر شاهد آسیب رساندن به این بنای تاریخی بودیم.

وی اظهار داشت: میراث فرهنگی تخریب و آسیب به بناهای تاریخی را تحمل نمی کند و به طور جدی پیگیری های حقوقی و قضائی لازم را برای شناسایی و برخورد با عوامل این چنین اقداماتی انجام خواهد داد.ساباط تاریخی خیابان عبید زاکان قزوین در شهریور ماه امسال نیز دچار تخریب عمدی شده بود.

این ساباط متعلق به دوره قاجاریه در فهرست آثار ملی به ثبت رسیده است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 7 =