۲۱ درصد از مشترکان برق خانگی در فارس مشمول برق امید می‌شوند

شیراز - ایرنا- رئیس شورای هماهنگی مدیران وزارت نیرو در استان فارس و مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان با اشاره به طرح ملی وزارت نیرو با عنوان " برق امید" گفت: ۲۱ درصد از مشترکین برق خانگی استان فارس مشمول طرح "برق امید" می شوند.

احمدرضا خسروی روز یک شنبه با بیان اینکه طرح برق امید از آبان ماه سال‌جاری با هدف مدیریت مصرف برق، استفاده صحیح از منابع انرژی و حفظ محیط زیست برای مشترکین خانگی در کل کشور اجرایی خواهد شد افزود: ۲۱درصد از مشترکین برق خانگی استان فارس تا کنون با قرارگرفتن در دسته کم مصرف تعرفه‌بندی برق امید از تخفیف۱۰۰ درصدی بهای برق در قالب این طرح بهره‌مند می‌شوند.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان فارس با بیان اینکه اجرای این طرح می تواند نقش مهمی در ترویج فرهنگ‌ مصرف بهینه برق ایفا نماید، خاطرنشان کرد: در طرح برق امید تلاش می شود مشترکان خوش مصرف و پرمصرف نیز با رعایت الگو و مدیریت و مصرف بهینه انرژی برق به سمت کم مصرف ها سوق داده شوند.

خسروی افزود:در تعرفه بندی طرح برق امید، مشترکان به سه دسته کم مصرف، خوش مصرف و پر مصرف تقسیم می‌شوندکه از این میان بهای برق مصرفی گروه کم مصرف با ۱۰۰ درصد تخفیف محاسبه می‌شود.

به گفته مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان فارس،در حال حاضر در استان فارس بیش از یک میلیون و ۷۰۰  هزار مشترک برق خانگی وجود دارد که بر اساس اطلاعات برق مصرفی مشترکین خانگی در شرکت توزیع نیروی برق استان فارس و شیراز ، ۲۱ درصد از این مشترکین یعنی حدود ۳۵۰ هزار مشترک از مزایای تخفیف۱۰۰درصدی هزینه بهای برق مصرفی در صورت رعایت الگوهای تعرفه بندی اعلامی ویژه محدوده کم مصرفی به صورت ماهیانه بهره‌مند خواهند شد.

خسروی، در بخش دیگری از سخنان خود به راه اندازی سایت برق امید نیز اشاره کرد و بیان داشت: سایت برق امید در راستای اطلاع رسانی به مشترکین و پاسخگویی به پرسش ها و ارائه راهکارهای بهینه مصرف برق به آدرسhttp://bargh-omid.ir   راه اندازی و در دسترس همگان قرار گرفته است.

وی یادآور شد: در این پایگاه ضمن کسب آگاهی از پاسخ پرسش های متداول در زمینه طرح برق امید، امکان ارسال پرسش جدید از طریق صفحه "تماس با ما" توسط مشترکین برق وجود دارد. رئیس شورای هماهنگی مدیران وزارت نیرو در استان فارس ابراز امیدواری کرد با اجرای طرح ملی برق امید بتوانیم با تغییر در نگرش مشترکین بخش خانگی، سهم مهمی در حفظ منابع انرژی و کمک به محیط زیست ایفا نماییم.

جامعه هدف طرح برق امید همه مشترکان خانگی را شامل می‌شود ۲۹ میلیون مشترک خانگی در کشور وجود دارد که حدود ۳۰ درصد از آن‌ها شامل  ۵ میلیون و ۵۰۰ هزار مشترک براساس اطلاعات ثبت شده در سال‌های ۹۷ و ۹۸، مشمول این طرح خواهند شد ،  سایر مشترکان نیز می‌توانند با کاهش مصرف خود مشمول تخفیف‌های صد درصدی بهای برق شوند.

اخبار مرتبط