هیچ شرایطی باعث توقف فعالیت بنادر کشور نشده است

بندرعباس- ایرنا- مدیرعامل سازمان بنادر ودریانوردی گفت: تاکنون هیچ شرایطی باعث حتی یک ساعت توقف و رکود بنادر تجاری کشور نشده و تمامی فعالیت‌ها در اسکله‌ها و بنادر به صورت شبانه روزی و بدون وقفه برای بارگیری انواع محموله‌های صادراتی و تخلیه محموله‌های وارداتی در جریان است.

 به گزارش روابط عمومی بنادر ودریانوردی، محمد راستاد روز یکشنبه در بازدید از ترمینال‌های کانتینری و فله مجتمع بندری شهید رجایی افزود: با وجود تمامی تحریم‌ها و تهدیداتی که به صورت ناعادلانه و غیرقانونی بر کشور ما تحمیل شده و تلاش‌هایی که برای ایجاد مشکل در زمینه فعالیت‌های بندری کشور ما صورت می‌گیرد اما روند حمل و نقل و تجارت دریایی کشور در همه بنادر فعال و در حال انجام است.

معاون وزیر راه و شهرسازی یادآورشد: از ابتدای سالجاری تاکنون در تمامی بنادر تجاری کشور که در مجموع دارای ظرفیت ۲۴۶ میلیون تن بوده،  بیش از ۷۰ میلیون تن تخلیه و بارگیری انواع کالا صورت گرفته است.

راستاد بیان داشت:در بنادر هرمزگان نیز بویژه بندر شهید رجایی به عنوان بندر اصلی کشور فعالیت‌ها بی‌وقفه ادامه دارد و از ابتدای سالجاری تاکنون افزون بر ۳۶ میلیون تن تخلیه و بارگیری کالا و ۶۷۰ هزار تی.ای.یو  تخلیه و بارگیری کانتینر صورت گرفته است.

وی خاطرنشان کرد: فعالیت‌ها و طرح‌های توسعه‌ای در بنادر کشور بیشتر در چارچوب برنامه زمان‌بندی صورت گرفته، درحال اجرا هستند و به واسطه این سرمایه گذاری‌ها ظرفیت‌های جدیدی در بنادر کشور ایجاد خواهدشد.

معاون وزیر راه و شهرسازی اظهارداشت: بخشی از این سرمایه گذاری‌ها توسط سازمان بنادر و دریانوردی برای ایجاد زیربناها و زیرساخت‌های بندری انجام شده و بخش قابل توجهی از آن نیز سرمایه‌گذاری بخش خصوصی در راستای ایجاد روبناها و تجهیزات بندری است.

راستاد اظهارامیدواری کرد: تعداد قابل توجهی از این طرح‌ها تا پایان سالجاری به بهره برداری برسند.

مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی با همراهی مدیرکل بنادر و دریانوردی هرمزگان از بخش‌های مختلف عمرانی، نفتی و سرمایه گذاری بندر شهید رجایی از جمله روند احداث ساختمان مرجع دریایی، پایانه کانتینری و روند تخلیه و بارگیری کالا در بزرگترین بندر تجاری کشور بازدید کرد و در جریان آخرین فعالیت ها و طرح‌های این بندر قرارگرفت.

راستاد در ادامه جهت بررسی روند ارائه خدمات در بندر امام خمینی(ره)، استان هرمزگان را به مقصد خوزستان ترک کرد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 0 =