دارندگان سهام‌ عدالت با روش غیرمستقیم در مجمع عمومی ثبت‌نام کنند

کرمانشاه - ایرنا- مدیرکل امور اقتصادی و دارایی استان کرمانشاه از دارندگان سهام عدالت که روش غیرمستقیم برگزیده‌اند خواست در مجمع عمومی شرکت سرمایه‌گذاری استان برای انتخاب هیات مدیره که تصمیم‌گیرنده نهایی سهام عدالت آنها است، در سامانه "ستان" این اداره کل ثبت‌نام کنند.

«امیرحمزه حیدریان» روز یکشنبه در نشست خبری با موضوع چگونگی برگزاری مجمع عمومی و انتخاب اعضای هیات مدیره جدید شرکت سرمایه‌گذاری استان با نماد «وسکرشا»، افزود: ۶۷۰ هزار نفر از دارندگان سهام عدالت استان روش غیرمستقیم برای مدیریت سهام خود انتخاب کرده‌اند که سود و زیان سهام عدالت آنها به تصمیم اعضای هیات مدیره شرکت بستگی دارد.

او تشریح کرد:  این اعضای هیات مدیره شرکت هستند که تصمیم می‌گیرند که سود سالیانه سهامداران بین آنها توزیع کنند و یا در معاملات بورس و دیگر معاملات اقتصادی سرمایه‌گذاری کنند تا سود بیشتر گیر سهامداران بیاید، بنابراین انتخاب هیات مدیره با تجربه، صلاحیت‌دار و قوی به سود همه سهامداران است لذا سهامداران عدالت که روش غیر مستقیم انتخاب کرده‌اند، نسبت به ثبت نام و مشارکت در مجمع عمومی شرکت برای برگزیدن هیات مدیره حساسیت و جدیت داشته باشند.

وی توضیح داد: افراد به سامانه "ستان" اداره کل امور اقتصادی و دارایی مراجعه و نسبت به دریافت کد احزار هویت برای شرکت مجمع عمومی که به خاطر رعایت پروتکل‌های بهداشتی ویژه کرونا به صورت برخط و الکترونیکی برگزار می‌شود، ثبت‌نام کنند.

او، شرکت سرمایه‌گذاری مدیریت سهام عدالت هر استان را از دیگر استان‌ها جدا دانست و گفت: ارزش افزوده سود و زیان هر استان به نحوی به تصمیم‌گیری هیات مدیره شرکت سرمایه‌گذاری آن استان بستگی دارد.

انتخاب هفت نفر برای هیات مدیره شرکت‌های استانی

مدیرکل امور اقتصادی و دارایی استان کرمانشاه در بخش دیگری از سخنان خود، تعداد اعضای هیات مدیره شرکت سرمایه‌گذاری استانی را هفت نفر شامل پنج نفر عضو اصلی و ۲ نفر عضو علی‌البدل عنوان کرد.

حیدریان شرکت برای عضویت هیات مدیره شرکت سرمایه‌گذاری استانی به شرط داشتن صلاحیت را برای عموم آزاد دانست، یعنی شخصی که سهام عدالت هم نداشته باشد اما صلاحیت این کار را داشته باشد می‌تواند برای عضویت در هیات مدیره شرکت کند.

او تشریح کرد: عضو هیات مدیره شرکت باید مدرک تحصیلی لیسانس به بالا داشته باشد، کارمند نباشد، حتی اعضای هیات علمی دانشگاه‌های دولتی که از دولت حقوق می‌گیرند، نمی‌توانند عضو هیات مدیره شوند و افراد بعد از عضو هیات مدیره باید حتما یکی از نمادهای سهام عدالت را خریداری کنند، تا خودشان نیز در ضرر و سود تصمیم‌گیری‌ها خودشان ذی‌نفع باشند.

حیدریان اضافه کرد: افراد برحسب تجربه فعالیت کاری (آشنایی با بورس)، مدرک تحصیلی مرتبط مانند حسابداری، بانک‌داری، ریاضی و آمار، مالی و سرمایه‌گذاری، مدارج دانشگاهی برای تایید صلاحیت امتیاز می‌گیرند و مصاحبه با آنها جهت تایید صلاحیت از تهران گرفته می‌شود و استان هیچی دخالت ندارد.

این مقام مسئوول توضیح داد: انتخاب اعضای هیات مدیره جدید شرکت سرمایه‌گذاری استان به مشارکت دو سوم سهامداران عدالت (روش غیرمستقیم) برای بار اول در مجمع عمومی بستگی دارد، تا صحت آن تایید شود، اما بار دوم سقفی برای تعداد شرکت‌کنندگان لحاظ نشده و اعضا با هر تعداد شرکت‌کننده انتخاب می‌شوند.

 ۶۰۰ هزار نفر در استان کد بورسی دارند

مدیر کل امور اقتصادی و دارایی استان کرمانشاه در بخش پایانی سخنان خود گفت: اکنون ۶۰۰ هزار نفر در استان کد بورسی دارند که ۷۰ هزار نفر آنها سهام عدالت به روش غیر مستقیم انتخاب کرده‌اند.

حیدریان تعداد سهامداران عدالت که روش مستقیم برای مدیریت سهام خود انتخاب کردند ۷۶۰ هزار نفر اعلام کرد که مدیریت سهام عدالت را خودشان برعهده دارند.

وی در خصوص اینکه چرا افرادی که سهام عدالت خود را فروخته‌اند اما مبلغ سهام به صورت تدریجی و در طول زمان به حساب آنها واریز می‌شود، گفت: سهام عدالت هر فرد مجموعه‌ای از ۳۶ نماد بورسی مانند فولاد خوزستان، بانک‌ها و سایر شرکت‌ها که زمان فروش سهام عدالت برخی از نمادها متوقف است یا کسی خریدار سهام نیست به همین خاطر مبلغ سهام به تدریج به حساب آنها واریز می‌‍شود.

حیدریان بر اطلاع‌رسانی در خصوص انتخاب اعضای هیات مدیره شرکت استانی تاکید کرد و گفت: بسیار مهم است مردم بدانند و انتخاب کنند که سرنوشت سهام عدالت خود را به دست چه کسانی بسپارند.

او در پایان ارزش سهام عدالت و مجموعه نمادهای بورسی که در آن است را بسیار با ارزش دانست و از سهامداران سهام عدالت که روش غیرمستقیم انتخاب کرده‌اند خواست حتما برای شرکت در انتخابات مجمع عمومی که به صورت الکترونیکی و برخط برگزار می‌شود، شرکت کنند.

نماد معاملاتی شرکت سرمایه‌گذاری استان کرمانشاه (وسکرشا) برای اولین بار پس از پذیرش و درج نام شرکت در فهرست شرکت‌ها در تاریخ ۱۳۹۹/۰۷/۱۲ پذیرفته شده در بورس اوراق بهادار تهران، به عنوان پانصد و هفتاد و یکمین شرکت در فهرست نرخ‌های بازار دوم بورس اوراق بهادار تهران گروه سرمایه‌گذاری‌ها و بخش سایر واسطه‌گری‌های مالی در نماد وسکرشا آماده انجام معامله خواهد بود.

لازم به ذکر است سرمایه شرکت مذکور ۸۵هزار و ۶۸۹میلیارد ریال است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 2 =