۱۸ هزار مترمربع به سرانه فضای ورزشی زنجان افزوده می‌شود

زنجان - ایرنا - مدیرکل ورزش و جوانان استان زنجان گفت: با افتتاح و بهره برداری از ۱۰ پروژه خاص ورزشی در زنجان ۱۸ هزار مترمربع به سرانه ورزشی این استان افزوده خواهد شد.

علی خلیلی، روز یکشنبه در مجمع سالانه و عمومی هیات ووشو استان زنجان که در سالن جلسات اداره کل ورزش و جوانان زنجان و با حضور اکثریت اعضاِ مجمع، برگزار شد، افزود: برای اجرای این طرح های ورزشی، بالغ بر ۵۰ میلیارد تومان هزینه صرف شده است.

وی تامین زیرساخت ها را برای رشد و توسعه ورزش مهم و ضروری خواند و  ابراز امیدواری کرد، با تخصیص به موقع و کافی اعتبارات در نظر گرفته شده به حتم عملیات اجرایی ۲۳ پروژه ملی و بزرگ ورزشی این استان تا پایان دولت یازدهم به پایان رسیده و افتتاح و مورد بهره برداری قرار خواهند گرفت.

خلیلی افزود: متاسفانه شیوع ویروس کرونا، عملکرد و فعالیت هیات های ورزشی را تحت الشعاع قرار داده است و در واقع برنامه های این اداره کل و هیات های ورزشی به خاطر رعایت دستورالعمل ها و پروتکل های بهداشتی ابلاغی از سوی ستاد مدیریت مقابله با ویروس کرونا و حفظ سلامتی فعالان در حوزه ورزش به صورت مجازی برگزار می شود.

وی با بیان اینکه شیوع ویروس کرونا، باشگاه های ورزشی و باشگاهداران را متحمل ضرر و زیان فراوان کرده است، اظهار داشت: باشگاهداران به دلیل نبود درآمد کافی و لازم، نیازمند حمایت و توجه هستند تا بلکه از زیر بار فشارهای عدیده، رها شوند.

مدیرکل ورزش و جوانان استان زنجان گفت: این بیماری منحوس در کنار ورزش های قهرمانی به ورزش همگانی نیز آسیب جدی وارد کرده است و با توجه به فقر حرکتی بوجود آمده به حتم بیماری های مختلفی از قبیل اضافه وزن، چاقی، فشارخون، چربی خون، درد مفاصل و استرس را در پی خواهد داشت.

خلیلی با بیان اینکه برای انجام ورزش های همگانی باید تدابیر خاصی اتخاذ شود تا افراد با پرداختن به امر مهم ورزش از انواع بیماری ها که به خاطر کم تحرکی به سراغشان می آید به دور باشند، به عملکرد هیات ووشو استان زنجان اشاره کرد و افزود: هیات ووشو زنجان جزو هیات های خاص ورزش کشور است و تاکنون قهرمانان و مربیان خوب و توانمندی را تربیت کرده و تحویل جامعه ورزش کشور داده است.

وی اظهار داشت: امید است فدراسیون ووشو کشور از هیات وشوو استان زنجان حمایت بیشتری داشته باشد تا ورزشکاران مطرح و شاخص این استان با توانمندی بالایی در رقابت های داخلی و خارجی حاضر شوند.

خلیلی تصریح کرد: عدم توجه به ورزشکاران و مربیان باعث می شود تا انگیزه آنان برای کسب افتخار، پایین بیاید و از طرفی نیز به خاطر کسب درآمد به سراغ درآمدزایی غیرمجاز بروند که این خوب و زیبنده نیست و به همین علت از فدراسیون ووشو انتظار حمایت بیشتری می رود.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 4 =

سرخط اخبار استان‌ها