نزدیک ۲۰میلیارد تومان زکات در زنجان جمع‌آوری شد

زنجان - ایرنا - دبیر شورای زکات استان زنجان گفت: طی نیمه نخست امسال نزدیک ۲۰میلیارد تومان زکات در این استان زنجان جمع آوری شده است.

هدایت صفری روز دوشنبه در جمع خبرنگاران افزود: ۸۹درصد زکات جمع آوری شده به محرومان و ۱۱درصد آن نیز به پروژه های عام المنفعه در استان که تعداد آنها ۲۵طرح است هزینه شد. 

وی اظهار داشت: سال گذشته ۱۸ میلیارد و 500 میلیون تومان زکات در زنجان جمع آوری شد و این استان جزو استان‌های خوب به این لحاظ بود.

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره) استان زنجان گفت: امسال به همت ائمه جمعه، موثرین ،مبلغین، مودیان و مردم شریف و دیندار این استان، تا کنون نزدیک 20 میلیارد تومان زکات در استان جمع آوری شده است که هدفگذاری تاپایان سال جاری رقم ۲۳میلیارد تومان است. 
صفری با بیان اینکه سازوکار زکات، جنبه مردمی و همگانی دارد، خاطرنشان کرد: ما باید کاری کنیم که زکات در باور مردم بنشیند و پرداخت زکات در جامعه نهادینه شود چرا که اگر فرهنگ زکات به گفتمان تبدیل شود درباب اقتصاد مقاومتی و فقر زدایی و اجتماع محور کردن فقر موثر خواهد بود.

دبیر شورای زکات استان زنجان گفت: همه ما متعلق به عناصر جامعه ولایی هستیم  و وظیفه ما گفتمان سازی جریان‌های جهادی در راستای محرومیت زدایی  وترویج فرهنگ کمک مومنانه  ومواسات وهمدلی  مخصوصا در شرایط کنونی است. 
صفری افزود: زکات یکی از شئون حاکم اسلامی و ولی فقیه زمان است و اگر کمیته امداد امروز به عنوان دبیرخانه زکات انجام وظیفه می کند با اذن ولی فقیه زمان است. 

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha