بیش از هزار نفر هفته گذشته در یزد به کرونا مبتلا شدند

یزد- ایرنا - سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی شهید صدوقی یزد گفت: از اوایل شیوع ویروس کرونا در اسفند ماه ۱۳۹۸ تاکنون ۱۰ هزار و ۶۹۰ نفر در استان به بیماری کووید - ۱۹ مبتلا شده اند که از این تعداد یکهزار و ۲۳۷ نفر مربوط به هفته گذشته است.

دکتر سید ابراهیم سلمانی روز یکشنبه در نشست مجازی در گفت و گو با خبرنگاران افزود: در حال حاضر ۵۲۲ بیمار مشکوک به کرونا در بیمارستان های استان یزد بستری هستند که از این تعداد ۱۱۴ نفر به دلیل حاد بودن شرایط در بخش مراقبت های ویژه تحت درمان قرار دارند.

وی خاطرنشان کرد:همچنین ۵۵ بیمار مشکوک به کرونا در بخش اورژانس بیمارستان های استان در نوبت تخلیه تخت برای ورود به بخش ویژه هستند. 

سلمانی با اشاره به روند صعودی بیماران در استان گفت: در حال حاضر ۱۰ شهرستان یزد از لحاظ شیوع کروتا در وضعیت قرمز قرار دارد . 

وی تصریح کرد: در خانه ماندن بهترین راهکار برای قطع زنجیره انتقال بیماری است و در صورت نیاز به حضور در سطح شهر، شهروندان استفاده از ماسک و رعایت فاصله گذاری اجتماعی را بیش از پیش رعایت کنند و از حضور در جمع خودداری کنند و با آب و صابون دست خود را مرتب شست و شو دهند.

همچنین ۲۴ مهرماه جاری رییس دانشگاه علوم پزشکی شهید صدوقی یزد گفته بود که این استان به نسبت جمعیت بیشترین میزان ابتلا به کرونا در هر یکصد هزار نفر را در کشور دارد و شرایط  در سومین پیک این بیماری بحرانی است.

دکتر محمدرضا میرجلیلی  در سی و چهارمین نشست ستاد استانی مقابله با کرونا افزود: یزد در نخستین مرحله شیوع کرونا  پس از استان های قم و مرکزی در رده سوم کشور از نظر میزان ابتلا به نسبت جمعیت قرار داشت و هم اکنون نیز در سومین مرحله افزایش ابتلا، از نظر تعداد موارد مثبت و بستری در صدر ۳۱ استان کشور قرار دارد.

جمعیت استان یزد یک میلیون  و ۲۰۰ هزار نفر است که در ۲۴ شهر سکونت دارند

وی در مجموع تعداد افراد متوفی به کرونا را در استان ۵۵۹ نفر ذکر کرد و یادآور شد: بیشترین میزان ابتلا به کرونا  مربوط به شهرهای یزد، میبد، مهریز، خاتم، بافق و ابرکوه است و اگر شرایط مرکز استان کنترل شود، وضعیت بهتری را شاهد خواهیم بود.

همچنین سخنگوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی دیروز( شنبه) گفته بود که از اوایل اسفند ماه ۹۸ تاکنون ۵۲۶ هزار و ۴۹۰ نفر در کشور به طور قطعی به ویروس کرونا مبتلا شده اند و با فوت ۲۵۳ نفر از بیماران در ۲۴ ساعت گذشته، تعداد افراد متوفی به ۳۰ هزار و ۱۲۳ نفر رسیده است.

سیما سادات لاری بیان کرد: از ۲۴ ساعت گذشته تا ظهر ۲۶ مهر ۱۳۹۹ و بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی،  چهار هزار و ۱۰۳ بیمار جدید مبتلا به کووید- ۱۹ در کشور شناسایی شده اند که از این تعداد یک هزار و ۷۷۹ نفر از آنها بستری شدند و  با این حساب، مجموع بیماران کووید- ۱۹ در کشور به ۵۲۶ هزار و ۴۹۰ نفر رسید.

وی  افزود: تاکنون ۴۲۳ هزار و ۹۲۱ نفر از بیماران، بهبود یافته یا از بیمارستان‌ها ترخیص شده‌اند و  همچنین چهار هزار و ۷۲۱ نفر تحت مراقبت قرار دارند که تاکنون چهار میلیون و ۴۸۲ هزار آزمایش تشخیص کووید- ۱۹ در کشور انجام شده است.

وی بیان کرد: شرایط از لحاظ شیوع کرونا در تهران، اصفهان، قم، آذربایجان شرقی، خراسان جنوبی، سمنان، قزوین، لرستان، اردبیل، خوزستان، کرمانشاه، کهگیلویه و بویراحمد، گیلان، بوشهر، زنجان، ایلام، خراسان رضوی، مازندران، چهارمحال و بختیاری، البرز، آذربایجان غربی، مرکزی، کرمان، خراسان شمالی، همدان، یزد و کردستان  قرمز است و  استان‌های هرمزگان، فارس و گلستان نیز در وضعیت هشدار قرار دارد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 9 =