آژیر قرمز کرونا در گناباد به صدا در آمد

گناباد- ایرنا- آژیر وضعیت قرمز کرونا به دنبال تشدید خطر شیوع و ابتلا به این ویروس همه گیر در این شهرستان به صدا در آمد.

به گزارش روز یکشنبه خبرنگار ایرنا در این آیین برای افزایش هوشیاری مردم نسبت به رعایت پروتکهای بهداشتی و اعلام وضعیت خطر شیوع ویروس همه گیر کرونا خودروهای امدادی، آمبولانسها و خودروهای راهنمایی و رانندگی و فرماندهی انتظامی شهرستان گناباد با به صدا در آوردن آژیرهای خود در خیابانها به راه افتادند.

رییس دانشگاه علوم پزشکی گناباد هم در حاشیه آیین زنگ خطر اعلام وضعیت قرمز کرونا در گناباد به خبرنگاران گفت: در شهرستان گناباد و بجستان به تبع سایر نقاط کشور شاهد افزایش تعداد موارد ابتلا به بیماری کرونا هستیم و تنها طی یک روز گذشته با بستری ۲۱ بیمار در بیمارستان علامه بهلول گنابادی رکوردی در هشت ماه گذشته از نظر بستری این بیماران به ثبت رسید به طوری که ظرفیت تختهای بستری کرونایی و مراقبتهای ویژه بیمارستان علامه بهلول گنابادی به حد اشباع شده است.

دکتر جواد باذلی افزود: ۳۰ آزمایش مثبت کرونا طی یک روز قبل در گناباد ثبت شد و تعداد موارد ابتلا و فوت ناشی از این بیماری در حال افزایش است و هم اکنون ۶۰ بیمار کرونایی در این بیمارستان بستری هستند و با فوت چهار تن دیگر تعداد فوتی بیماران کرونایی در این شهرستان به ۹۰ تن رسید.

رییس دانشگاه علوم پزشکی گناباد گفت: هم اکنون به طور متوسط روزانه ۲۵ تا ۳۰ آزمایش مثبت کرونا در شهرستانهای گناباد و بجستان ثبت می‌شود و  افزایش تعداد مبتلایان و بیماران بستری و سرپایی مبتلا به کرونا زنگ خطر را برای ما به صدا درآورده است و باید آمادگی برای شرایط بحرانی احتمالی داشته باشیم.

باذلی علت افزایش تعداد موارد ابتلا و فوت ناشی از کرونا در این شهرستانها را  رعایت نکردن پروتکلهای بهداشتی از جمله کاهش میزان استفاده از ماسک توسط مردم، بازگشایی مدارس و رفت و آمدهای غیر ضروری و برگزاری آیین ها و رفت و آمدهای غیر ضروری ذکر کرد.

او تاکید کرد: مردم با داشتن مسوولیت شرعی و اخلاقی باید بیشتر خود را مکلف به رعایت پروتکلها بدانند و با پوشش ماسک و ضد عفونی کردن دستها و پرهیز از هر گونه مراوده اجتماعی و سفرهای غیر ضروری برای کاهش تبعات این بیماری تلاش کنند.

هم اکنون سه بخش با گنجایش ۱۷۰ تخت و یک بخش مراقبت‌های ویژه برای درمان بیماران مبتلا به کووید ۱۹ در بیمارستان علامه بهلول گنابادی فعال است.

شهرستان‌های گناباد و بجستان در جنوب استان خراسان رضوی زیرپوشش دانشگاه علوم پزشکی گناباد قرار دارند.

سیما سادات لاری سخنگوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی روز گذشته(شنبه)اعلام کرد: تاکنون ۵۲۶ هزار و ۴۹۰ نفر در کشور به طور قطعی به ویروس کرونا مبتلا شده و با فوت ۲۵۳ تن از بیماران کرونایی طی۲۴ ساعت گذشته، تعداد جان باختگان کرونا در کشور به ۳۰ هزار و ۱۲۳ تن رسیده است.

استان‌های تهران، اصفهان، قم، آذربایجان شرقی، خراسان جنوبی، سمنان، قزوین، لرستان، اردبیل، خوزستان، کرمانشاه، کهگیلویه و بویراحمد، گیلان، بوشهر، زنجان، ایلام، خراسان رضوی، مازندران، چهارمحال و بختیاری، البرز، آذربایجان غربی، مرکزی، کرمان، خراسان شمالی، همدان، یزد و کردستان در وضعیت قرمز قرار دارند. همچنین استان‌های هرمزگان، فارس و گلستان نیز در وضعیت هشدار قرار دارند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 7 =