آغاز به کار سی‌وسومین جشنواره فیلم کودک و نوجوان

تهران- ایرنا- آیین افتتاحیه سی‌وسومین جشنواره فیلم‌های کودکان و نوجوانان عصر امروز، (۲۷ مهر) برگزار و نخستین فیلم‌ها از صبح امروز در سه پلتفرم ویدئوی درخواستی اکران می‌شوند.

به گزارش روز یکشنبه خبرنگار فرهنگی ایرنا، افتتاحیه جشنواره به دلیل شرایط کرونایی محدود و بر بام یکی از فرهنگسراهای اصفهان ساعت ۱۸/۳۰ برگزار و از شبکه امید، شبکه اصفهان و تلویزیون تعاملی تیوا با پیام علیرضا تابش دبیر جشنواره و قدرت الله نوروزی شهردار اصفهان به صورت زنده پخش می شود. قرار است خانوارهای ۵۰۰ واحد مسکونی مجاور فرهنگسراهای اصفهان از بالکن‌های خانه و پنجره‌هایشان اجرای بخش مختلف جشنواره را شاهد باشند.

نخستین بخش افتتاحیه پس از پخش پیام دبیر، همخوانی با آهنگی از رضا صادقی برای زحمات کادر درمان و قهرمانان سلامت و پرواز بادکنک ها بر فراز اصفهان خواهد بود. همچنین امروز چهارمین المپیاد فیلمسازی نوجوانان ایران از ساعت ۱۶ تا ۱۷/۳۰ در مراسمی در مرکز نوآوری صبا افتتاح می شود.

این مراسم به دلیل لزوم رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی، بدون حضور مخاطبان برگزار می شود و نوجوانان شرکت‌کننده در این دوره المپیاد، اهالی رسانه و علاقه‌مندان افتتاحیه را از طریق تلویزیون تعاملی تیوا به شکل زنده و کامل دنبال می کنند.

برنامه نمایش آثار نخستین روز جشنواره سی و سوم

در این رویداد سینمایی آنلاین فیلم‌های منتخب در سه پلتفرم از ساعت ۱۰ صبح تا ۲۲ برای علاقه‌مندان نمایش داده می‌شود.

برنامه فیلیمو

فیلیمو در روز نخست فیلم‌های ایرانی بازیگوش‌ها ساخته نادره ترکمانی را به مدت ۸۵ دقیقه، هدیه به کارگردانی مسعود فرخنده طینت‌فرد را به مدت ۹۵ دقیقه، سلیم ساخته وحید پاکزاد را به مدت ۷۸ دقیقه نمایش می‌دهد. در بسته فیلم کوتاه نیز ۶ فیلم آنتی ویروس، جبران می‌کنم، دو دل، رنگین کمان، شوفر و شهر عسل به مدت ۵۸ دقیقه و در بسته پویانمایی ۹ فیم اتاق ۲۱، اشک باران، بعله!، پژواک، چهره، خورشید آسمان خورشید کاشی، زونامی، صدای من صدای او و من ایرانی‌ام به مدت ۶۲ دقیقه نمایش داده می‌شود.

فیلم‌های شاهین‌ها به مدت ۹۸ دقیقه و پرنسس امی به مدت ۷۸ دقیقه دو فیلم خارجی هستند که نمایش داده می‌شوند. همچنین مهر مادری به مدت ۹۰ دقیقه آخرین فیلمی است که علاقه‌مندان درروز نخست در فیلیمو می‌توانند تماشا کنند.

برنامه نماوا

درپلتفرم نماوا سه فیلم ایرانی به یادم باش ساخته مجتبی سعیدزاده به مدت ۸۴ دقیقه، حکم مادری به کارگردانی سیامک صرافت به مدت ۹۰ دقیقه، شماره ۲۹ ساخته هادی رحیمی خواص به مدت ۱۰۴ دقیقه نمایش داده می‌‍شود.

همچنین برای بسته فیلم کوتاه داستانی ۸ فیلم از خودگذشته، امروز هم نه، آب سرد، سیاهی، قرنطینه، کامیون، گاومیش ومات به مدت ۵۹ دقیقه و برای بسته پویانمایی ۹ فیلم‌ زاک و زیک، قدم یازدهم، قطار قشنگ من، کاش، گرگ‌ومیش، گل چراغ، لذت پرواز، ناجی و ناهار در چمنزار به مدت ۵۸ دقیقه در نظر گرفته شده است. فیلم خارجی بیله به مدت ۱۰۴ و فیتیله وماه‌پیشونی به مدت ۱۲۰ دقیقه دیگر فیلم‌هایی هستند که برای نمایش در پلتفرم نماوا در نظر گرفته شده‌اند.

برنامه تیوا

در پلتفرم تیوا نیز ۶ فیلم بارگذاری می‌شود که از این تعداد یک فیلم مختص به ناشنوایان است. فیلم‌های پیله و پروانه به کارگردانی محمد صالحی‌نژاد دهکی به مدت ۷۷ دقیقه، پسر ابری ساخته مایکمینه کلینکسپور به مدت ۷۷ دقیقه، خداحافظ سینما ساخته یاسر احمدی با زمان ۸۶ دقیقه نمایش داده می‌شود.

همچنین فیلمی برای نمایش در بخش «کرونا روایت و وب سری» در نظر گرفته شده است. فیلم شماره۲۹ ساخته هادی رحیمی خواص به مدت ۱۰۴ دقیقه نیز ویژه ناشنوایان نمایش داده می‌شود. فیلم پرنسس یخی به مدت ۸۸ دقیقه آخرین فیلمی این پلتفرم در روز نخست است.

برنامه «خانه جشنواره»

در خانه اجرایی جشنواره در «سینمافرهنگ»، دو فیلم بلند سینمایی به نمایش درخواهد آمد. فیلم انیمیشن بلند لوپتو ساخته عباس عسکری از ساعت ۱۶:۳۰ و فیلم بلند سینمایی مسیر معکوس ساخته ابوالفضل جلیلی از ساعت ۱۹:۳۰ در سینمافرهنگ روی پرده خواهد رفت. 

نشست پرسش و پاسخ هر فیلم، پس از پایان نمایش فیلم (ساعت ۱٨:۳۰ و ساعت ۲۱) با حضور تعداد محدودی از اهالی رسانه و عوامل فیلم با رعایت پروتکل‌های بهداشتی برگزار خواهد شد و به صورت زنده در دسترس مخاطبان قرار خواهد گرفت. تلویزیون تعاملی تیوا پوشش زنده کلیه برنامه‌های جشنواره در خانه جشنواره را برعهده خواهد داشت.

برنامه امروز کارگاه‌ها

برگزاری دو کارگاه «معرفی و شناخت عناصر فیلمنامه در سینمای کودک» در بخش بین‌الملل از ساعت ۱۱ تا ۱۲ و «الگوی سفر قهرمان در سینمای کودک» در بخش ملی از ساعت ۱۳ تا ۱۴  از دیگر برنامه‌های نخستین روز جشنواره سی‌وسوم است.این دو کارگاه توسط تلویزیون تعاملی تیوا پخش و نشست‌های پرسش و پاسخ مخاطبان این دو کارگاه، پس از پایان هر کارگاه به صورت برخط برگزار خواهد شد.

سی و سومین جشنواره بین‌المللی فیلم‌های کودکان و نوجوانان از ۲۷ مهر تا ۲ آبان به دبیری علیرضا تابش برگزار خواهد شد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 7 =