تیرانداز المپیکی: کسب مدال در توکیو نیاز به نگاه ویژه مسوولان دارد

تهران-ایرنا- دارنده سهمیه تیراندازی المپیک توکیو، گفت: تیراندازی یکی از پر مدال‌ترین رشته‌های المپیک است و اگر مدیران ورزش کشور باور کنند که ما می‌توانیم سهمی از مدال‌های المپیک داشته باشیم، کسب مدال در این رویداد بزرگ امکان پذیر است.

مهیار صداقت تیرانداز ۲۴ ساله کشورمان در پاسخ به سوال ایرنا که  برای کسب مدال المپیک چه خواسته‌ای از مسوولان و مدیران ورزش کشور دارید، گفت: همانطور که سایر رشته‌های المپیک دیده می‌شوند، تیراندازی نیز به‌عنوان یک رشته پرمدال المپیکی دیده شود.

این تیرانداز ادامه داد: متاسفانه هنوز این باور در مدیران ورزشی ایجاد نشده است که رشته تیراندازی می‌تواند به عنوان یک رشته پرمدال در کشور مورد توجه قرار گیرد و با فراهم شدن شرایط ما نیز سهم خود را از مدال‌های المپیک کسب کنیم.

صداقت ادامه داد: تیراندازان ایرانی بسیار باهوش هستند و با وجود برخی مشکلات یا کمبودها، توانایی رقابت با برترین‌های جهان را داشته و ثابت کرده‌اند و در شرایطی کاملا نابرابر از نظر تمرینی، مدال‌ها و جایگاهی  را کسب کرده‌اند که بسیاری از قهرمانان جهان از دست‌یابی به آن بازمانده اند.

دارنده مدال طلای میکس یونیورسیاد دانشجویان جهان در ایتالیا ادامه داد: رشته تیراندازی یک رشته ذهنی و روانی است و تیراندازان نیاز به آرامش برای رسیدن به آمادگی بهتر دارند و شاید کمترین چیزی بتواند آرامش روانی تیراندازان را بر هم بزند.

صداقت گفت: بنابراین یکی از خواسته‌های ما نبود حواشی است تا بتوانیم در محیطی آرام و با تمرکز بیشتر تمرینات خود را پیگیری کنیم.

 وی در پاسخ به اینکه از روند تمرینی و برنامه آماده‌سازی تیم ملی رضایت دارد؟ تصریح کرد: تمرینات خوبی را تا ۲ هفته پیش داشتیم و به طور قطع مربیان و کادر فنی برنامه‌های خوبی برای رسیدن ما به اوج آمادگی و حضور در المپیک دارند.

 دارنده مدال طلای قهرمانی نوجوانان آسیا در سال ۲۰۱۳ در خصوص اینکه آیا اردوها می تواند در شرایط کرونا به صورت متمرکز و مداوم پیگیری شود؟ اظهار داشت: به طور قطع برگزاری اردوهای تیراندازی به طور پیوسته میسر است زیرا رشته ما انفرادی بوده و ورزشکاران کمترین تماسی ندارند و از سوی دیگر همه پروتکل‌های بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی چه در خط آتش و چه در بخش‌های دیگر به طور کامل رعایت می‌شود. 

وی تصریح کرد: البته برای ورزشکاران شهرستانی کار سخت است اما امکانات خوابگاهی به گونه‌ای هست که پاسخگوی نیاز تیراندازان ملی‌پوش است. امیدوارم دور جدید تمرینات بزودی آغاز شود و فدراسیون با وجود همه کمبودها شرایط مناسب برای فعالیت تیراندازان و کادر فنی را فراهم کند.

ملی‌پوش تیراندازی ایران، عنوان کرد: خوشبختانه یکی از بهترین مربیان تیراندازی هدایت تیم ملی و تیراندازان المپیکی را به عهده داشته و امیدوارم مدیران ورزشی و مسوولان فدراسیون قدر سرمایه های ملی را بدانند و از آنان در جهت ارتقا آمادگی ملی پوشان به خوبی استفاده کنند.

دارنده برترین رکورد تیراندازی در رشته تفنگ بادی در کشور در خصوص اینکه آیا ممکن است تا افراد دیگری به جای دارندگان سهمیه اعزام شوند، گفت: امیدوارم تمام کسانی که خودشان موفق به کسب سهمیه شده‌اند راهی المپیک شوند، البته فلسفه کشوری بودن سهمیه‌ها را می دانم و این مساله موجب تلاش بیشتر تیراندازان می شود. 

صداقت در ادامه افزود: وقتی ورزشکاری تمام توان و تلاش خود را برای کسب سهمیه به کار می گیرد باید به وی اعتماد کنیم و با فراهم کردن فرصت خوب تمرینی این اجازه به وی داده شود تا خودش در کارزار المپیک به مصاف حریفان برود و به طور قطع او بیش از هر شخص دیگری قدر فرصت ایجاد شده برای حضور در بزرگترین رویداد جهان را می‌داند. 

به گفته صداقت، اگر سهمیه به هر دلیلی به فرد دیگری داده شود، این امکان وجود دارد که یک ورزشکار مستعد و توانمند برای همیشه به دلیل از دست رفتن انگیزه از دنیای ورزش خداحافطی کند و از ورزش دل‌زده شود. 

اخبار مرتبط

سرخط اخبار ورزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha