۶۳ درصد حوادث رانندگی قم مربوط به موتورسواران است

قم- ایرنا- رییس مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی قم گفت: بر اساس آمار حوادث رانندگی هفته گذشته،‌ ۶۳ درصد تصادف ها در این استان مربوط به موتورسیکلت‌سواران است.

محمد شهیدی روز یکشنبه در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا،‌ افزود: هفته گذشته ۶ هزار و ۶۳۳ تماس با مرکز اورژانس ۱۱۵ قم برقرار و منجر به انجام یک هزار و ۸۸۳ ماموریت شد.

وی اضافه کرد: در این ماموریت‌ها یک هزار و ۷۲۶ بیمار و مصدوم حوادث توسط کارشناسان اورژانس به بیمارستان منتقل شد.

به گفته وی،‌ هفته گذشته ۳۲۱ حادثه رانندگی در استان قم به وقوع پیوست که ۲۶۹ حادثه شهری و ۵۲ حادثه نیز جاده‌ای بوده است.

شهیدی خاطرنشان کرد: این حوادث ۳۹۶ مصدوم برجای گذاشت که ۲۵۶ نفر به دلیل وخامت حالشان به بیمارستان منتقل و ۱۴۰ نفر نیز در محل حادثه درمان شدند.

وی ادامه داد: در این حوادث ۲ نفر در صحنه جان خود را از دست دادند.

وی گفت: بالگرد اورژانس ۱۱۵ قم نیز هفته گذشته با انجام یک ماموریت، یک مصدوم حادثه رانندگی را به بیمارستان شهید بهشتی منتقل کرد.

یک فوتی و ۲ مصدوم در واژگونی خودروی پژو ۲۰۶

رییس مرکز اورژانس ۱۱۵ قم در ادامه گفت: در ساعت ۲۳:۲۰ شب گذشته واژگونی خودروی پژو ۲۰۶ در بلوار امام صادق (ع) شهرک پردیسان، دو مصدوم و یک فوتی برجا گذاشته است.

وی افزود: بلافاصله پس از اعلام این حادثه به اورژانس ۱۱۵، ۲ دستگاه آمبولانس به محل حادثه اعزام شد و متاسفانه یکی از سرنشینان خودرو که خانم حدودا ۱۶ ساله بود، به علت شدت آسیب وارده در دم جان خود را از دست داده بود.

وی افزود: ۲ مصدوم نیز پس از دریافت اقدام های درمانی لازم توسط کارشناسان فوریت‌های پزشکی به مرکز درمانی منتقل شدند.

اورژانس ۱۱۵ استان قم دارای ۲۲ پایگاه شهری، ۱۸ پایگاه جاده‌ای، یک پایگاه هوایی، ۶۱ دستگاه آمبولانس، ۱۰ دستگاه موتورلانس، یک دستگاه اتوبوس آمبولانس و یک فروند بالگرد با ۲۷۰ نیروی انسانی است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 6 =