الوفاق بحرین خواستار برگزاری همه پرسی درباره  عادی سازی روابط شد

تهران - ایرنا - جمعیت الوفاق بحرین با صدور بیانیه ای خواستار برگزاری همه پرسی در این کشور درباره توافق عادی سازی با رژیم صهیونیستی شد و از سازمان ملل و جامعه بین الملل خواست حکومت بحرین را مجبور به اجرای این خواسته ملی کنند.

به گزارش ایرنا، جمعیت الوفاق بزرگترین حزب سیاسی مخالف حکومت بحرین در بیانیه‌ای که روز یکشنبه در پایگاه اطلاع رسانی منامه پست منتشر شد، از دبیرکل سازمان ملل و جامعه بین المللی خواست که از مقامات این کشور بخواهند به شهروندان اجازه دهد حرف اول و آخر خود درباره توافق عادی‌سازی با رژیم صهیونیستی را بزنند. 

بیانیه یاد شده با اشاره به اینکه دولت بحرین بصورت یکطرفه در انعقاد توافق نامه‌ها و قراردادها مغایر با قانون اساسی و حاکمیت ملی تصمیم‌هایی را اتخاذ کرده است که در بحرین از اجماع و ارزش‌های ملی و قومی برخوردار نیست،  اضافه کرد: مردم بحرین باید نظر خود را درباره این توافق نامه غیرقانونی (عادی‌سازی روابط با رژیم صهیونیستی) بیان کنند و دلیل این اقدام این است که این حکومت در زمانی توافقنامه را امضا می‌کند که بیشترین اشکال ظلم و سرکوب را اعمال میکند و از اعتراض شهروندان نسبت به توافق نامه عادی‌سازی که ماه گذشته بین دولت بحرین و رژیم اشغالگر صهیونیستی امضا شد، جلوگیری می‌کند و نیاز است که بحرین زور و ستم بیش از حد با استفاده از ابزارهای نظامی و امنیتی را متوقف کند. 

جمعیت الوفاق خاطرنشان کرد که بیش از ۹۵ درصد مردم بحرین نظر مخالف خود را با توافق عادی‌سازی با صهیونیست‌ها از هر طریق مسالمت آمیز ابراز کرده اند و اگر دستگاه نظامی و سرکوب گر متوقف می‌شد، همه آن‌ها به خیابان‌ها می‌آمدند و مخالفت خود را با این توافق نامه اعلام می‌کردند و مانع دیدارهای مقام‌های رژیم اشغالگر از بحرین می‌شدند.  

این حزب سیاسی مخالف دولت بحرین با تأکید بر اینکه این کشور شاهد بازداشت‌هایی پس از مواضع ضد عادی‌سازی روابط و هر اقدام های سرکوبگر و از بین بردن مخالفان بوده است، می افزاید هر توافق نامه‌ای بدون رای مردم باطل و بی‌ارزش است و هیچ مشروعیتی ندارد و به نمایندگی از سوی مردم بحرین نیست. 

خاطرنشان می‌شود بر اساس اعلام رسانه‌های رژیم صهیونیستی قرار است امروز یک هیات اسرائیلی - آمریکایی با هدف رسمیت بخشیدن به توسعه همکاری‌های رژیم صهیونیستی و بحرین به منامه سفر کند.   

" مئیر  بن شبات " مشاور امنیت ملی رژیم صهیونیستی همراه " استیون منوچین " وزیر خزانه داری آمریکا سرپرستی هیات اسرائیلی - آمریکایی را در سفر به منامه برعهده دارند و ماموریت آن‌ها گسترش همکاری‌های اقتصادی بین رژیم صهیونیستی و بحرین اعلام شده است. 

رژیم صهیونیستی و بحرین ۱۵ سپتامبر در مراسمی که با حضور دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا در کاخ سفید برگزار شد، توافق عادی‌سازی روابط امضا کردند.  

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 2 =

سرخط اخبار جهان