عکس هایی از معماری انتزاعی در ۲۰ شهر جهان

تهران- ایرنا- منحنی‌های صاف، اشکال هندسی و ضدنورهای مسحورکننده توجه عکاس اسپانیایی را به خود جلب کرد تا برای ثبت برخی از هیجان‌انگیزترین معماری‌های کره زمین به ۲۰ شهر جهان سفر کند.

آندره گالاردو آلباجار «Andrés Gallardo Albajar» با تمرکز بر تقارن، خط، سایه و رنگ، عکس‌هایش را در پس زمینه آسمان آبی روشن ثبت می کند و اجازه می دهد معماری انتزاعی و معاصر در تصاویر برجسته شود تا توجه مخاطب را به خود جلب کنند.

عکس هایش از بیلبائو گرفته تا پکن، استکهلم تا سئول نشان دهنده ساختمان‌های معروفی همچون گوگنهایم بیلبائو «Guggenheim Bilbao» یا موراللا روجا «Muralla Roja». مجموعه آپارتمان‌های هزارتوی ساخته شده در سال ۱۹۶۸ توسط ریکاردو بوفیل است.

علاقه وی به عکاسی معماری ناشی از تاثیر پسر معمارش است و زمانی که اولین دوربین عکاسی حرفه ای خود را در سال ۲۰۱۲ به دست آورد روی علاقه خود متمرکز شد. 

مجموعه های در حال انجام این عکاس برای کتاب جدیدی به نام هندسه شهری توسط انتشارات هوکستون مینی پرس Hoxton Mini Press گرد هم آمده است.

 در مقدمه این کتاب، راشل سگال همیلتون «RACHEL SEGAL HAMILTON» هنرمند موُلف نوشته است: عکس‌های او به زبانی انتزاعی، تقارن، خط، منحنی و رنگ را در اختیار گرفته است تا با زبان هندسی با مخاطب سخن بگوید. نماهای جزئی و چشم‌اندازهای غیرمعمول یک احساس غوطه وری به هندسه شهری می دهد.

قبل از اینکه آندره از یک شهر بازدید وعکاسی کند، درباره معماری آن تحقیق می‌کند اما پس از حضور در آنجا، او فقط لذت می برد. بی هدف سرگردان می شود و از آنچه کشف می کند متعجب می شود وآن را با عکس هایش به اشتراک می گذارد. بنابراین اگر انتظار جمع آوری مشهورترین سازه های جهان را از تصاویر این عکاس دارید، به شخص اشتباهی رجوع کردید.

ترکیب‌های مینیمال قدرت عکس های آندره است که توانسته است از فضاهای خالی، عناصر تنها، خطوط ساده، الگوهای هندسی و رنگ‌های متضاد فرم هایی جذاب را خلق کند.

فرم مهمترین ویژگی ذاتی آثار آندره است که باعث بیدارشدن احساسات زیبایی شناختی در مخاطب می شود. در واقع مهم‌ترین نکته قابل توجّه در این دیدگاه، برجسته کردن فرم در اثر هنری است که در حقیقت عامل اصلی زیبایی در آثارش است. 

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 4 =