۱۲ هزار و ۸۱۵ تماس مردمی خمین منجر به عملیات پلیس شد

خمین - ایرنا- فرماندهی انتظامی خمین از عملیاتی شدن ۱۲ هزار و ۸۱۵ تماس مردمی با پلیس ۱۱۰ این شهرستان خبر داد و گفت: ۱۳ هزار و ۳۵۰ تماس مردمی از ابتدای امسال تاکنون با پلیس ۱۱۰ خمین برقرار شد.

سرهنگ « بهزاد فکوری» روز یکشنبه در نشست خبری با اصحاب رسانه همزمان با هفته ناجا افزود: مرکز ۱۱۰ به صورت شبانه روزی در خدمت شهروندان است.
وی با اشاره به افزایش ۲۸ درصدی در حوزه سرقت‌ها در خمین اظهار داشت: کشف سرقت در خمین ۹۶ درصد افزایش دارد و ۷۳ درصد دستگیری مجرمان در این حوزه رشد یافته است.
فرماندهی انتظامی خمین اظهار داشت: کشف مواد مخدر این شهرستان در سال جاری هفت درصد افزایش یافته است و در این مدت ۲۵۷ کیلوگرم انواع مواد مخدر کشف شد.
سرهنگ فکوری گفت: دستگیری معتادان متجاهر به دلیل شیوع ویروس کرونا ۳۵ درصد در این شهرستان کاهش داشته است.
وی اضافه کرد: سرقت احشام با اقدامات پیشگیرانه و نظارت مستمر پلیس به عنوان دغدغه مهم مردم خمین، ۱۷ درصد کاهش یافته است.
فرماندهی انتظامی خمین با بیان اینکه کشف احشام سرقتی در این شهرستان ۲۳۱ درصد افزایش یافته است، ادامه داد: دستگیری سارقان احشام در خمین ۲۲۰ درصد رشد داشته است.
سرهنگ فکوری گفت: نیروی انتظامی به دنبال همکاری مردم در خفظ امنیت است چراکه امنیت مشارکتی ماندگار است.
وی افزود: در جرائمی مانند سرقت باید سهم هرکدام از سازمان‌ها مشخص شود و در راستای تحقق این مهم، سازمان سرقت با هدف کاهش و کنترل جرائم تشکیل شده است.
فرماندهی انتظامی خمین با اشاره به افزایش ۱۹ درصدی تصادفات منجر به فوت در سال جاری اظهار داشت: ۲۵ نفر از شهروندان این شهرستان امسال در تصادفات جان خود را از دست دادند.
سرهنگ فکوری گفت: تصادفات خسارتی ۲۴ درصد، تصادفات جرحی ۱۴ درصد و تعداد مجروحان چهار درصد در خمین کاهش داشته است.
وی، رفتار ترافیکی رانندگان را مهمترین علت تصادفات بیان کرد و افزود: رعایت قوانین رانندگی تعداد فوتی‌های ناشی از تصادف را کاهش می‌دهد.
فرماندهی انتظامی خمین با اشاره به این‌که در هفته گرامیداشت ناجا بیش از ۴۰ برنامه در این شهرستان برگزار می شود، اظهار داشت: شعار امسال هفته ناجا « همه باهم برای امنیت و سلامت» است و مسئولیت ناجا با توجه به شیوع بیماری کرونا امنیت و سلامت هموطنان براساس فرمایشات مقام معظم رهبری است.
در نخستین روز از هفته ناجا صبحگاه مشترک نیروی انتظامی در خمین برگزار شد و در این آیین از خانواده شهید مدافع امنیت « مجید شیری پز» و کارمندان نمونه نیروی انتظامی این شهرستان تجلیل شد.
خمین در جنوب استان مرکزی، ۱۰۵ هزار نفر جمعیت دارد.
 
 

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha