۲۳ برنامه به مناسبت گرامیداشت هفته کودک در قزوین برگزار شد

قزوین - ایرنا - معاون امور اجتماعی اداره کل بهزیستی قزوین گفت: به مناسبت فرارسیدن هفته کودک ۲۳ برنامه فرهنگی،هنری، ورزشی و خیریه از سوی این اداره کل برگزار شد.

پری میرزایی روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با اشاره به برنامه های اداره کل بهزیستی استان قزوین در هفته کودک اظهار داشت: به مناسبت فرارسیدن هفته کودک همزمان با سراسر کشور برنامه های مختلفی در استان قزوین توسط  این اداره کل برگزار شد.

معاون امور اجتماعی اداره کل بهزیستی قزوین افزود: برنامه های هفته کودک در استان قزوین توسط سه دفتر امور آسیب دیدگان اجتماعی، دفتر شبه خانواده و دفتر کودکان و نوجوانان برگزار شد. 

وی همچنین گفت: ارتقای مهارت کودکان کار از طریق آموزش مهارت های زندگی به آنان، تهیه و توزیع لوازم التحریر و بسته لوازم بهداشتی بین کودکان کار و خیابان، استقرار تیم سیار در سطح شهر و آگاه سازی در خصوص حقوق کودکان و معرفی خدمات اورژانس اجتماعی، برگزاری مسابقه بین کودکان کار،  اجرای برنامه چتر مهربانی برای کودکان ساکن در مراکز نگهداری و برگزاری مراسم اربعین حسینی در مراکز نگهداری امور آسیبدیدگان اجتماعی برنامه هایی بود که توسط دفتر امور آسیب دیدگان اجتماعی برگزار شد.

این مسوول با اشاره به برنامه های دفتر شبه خانواده بهزیستی استان قزوین در هفته کودک، اضافه کرد: برگزاری جشن به مناسبت روز کودک و اجرای تئاتر توسط فرزندان دختر ۶ تا ۱۲ سال، تقدیر از فرزندان برتر، اجرای بازی های بومی و محلی توسط فرزندان در موسسه راه فرشتگان آسمانی، برگزاری نمایشگاه با موضوع کودک و محرم، برگزاری مسابقه کتابخوانی با موضوع کودک و فلسطین از جمله مهم ترین برنامه های این دفتر در هفته کودک بود.

میرزایی اظهار داشت: از دیگر برنامه های دفتر شبه خانواده بهزیستی استان قزوین می توان به برگزاری جشنواره غذا توسط فرزندان واحد گلبرگ و ارغوان، برگزاری نمایشگاهی از فعالیت های هنری فرزندان در ۲ رده سنی ۶ تا ۱۲ سال و ۱۲ تا ۱۸ سال، نمایش فیلم با موضوع کودک و نقد آن توسط فرزندان، برگزاری مسابقه کتابخوانی و اهدا جوایز به فرزندان برتر و  برگزاری مسابقات ورزشی فرزندان پسر ۶ تا ۱۲ سال و ۱۲ تا ۱۸ سال نام برد.

معاون امور اجتماعی اداره کل بهزیستی قزوین افزود: اجرای  مراسم کتاب و کتابخوانی، اجرای مسابقه نقاشی، اجرای برنامه های نمایشی در مهدهای کودک، اجرای بازی های بومی و محلی و برگزاری مراسم اربعین حسینی در مهدهای کودک از دیگر برنامه های هفته کودک اداره کل بهزیستی استان قزوین بود که توسط دفتر مهدهای کودک این استان برگزار شد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 8 =