موتورخانه‌های مشترکان گاز زنجانی به طور رایگان اصلاح و بهینه‌سازی می‌شود

زنجان – ایرنا - مدیرعامل شرکت گاز استان زنجان گفت: این شرکت آماده اجرای رایگان طرح ملی اصلاح و بهینه‌سازی موتورخانه‌های مشترکان در واحدهای تجاری و مسکونی استان است.

موسی احمدلو روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: با رونمایی از طرح ملی اصلاح و بهینه‌سازی موتورخانه‌های واحدهای مسکونی و تجاری، در استان زنجان نیز مشترکانی که واحدهای مسکونی و تجاری آنها مجهز به موتورخانه است می‌توانند با درخواست خود، از مزایای این طرح بهره مند شوند.
وی اظهارداشت: صرفه‌جویی حدود ۱۰ درصدی مصرف گاز طبیعی از مهم‌ترین دستاوردهای اجرای طرح ملی اصلاح و بهینه‌سازی موتورخانه‌های مشترکان شرکت گاز است.
مدیرعامل شرکت گاز استان زنجان گفت: با انجام سه اقدام اصلاح و ترمیم عایق کاری، تنظیم مشعل و نصب سیستم ضد رسوب این مهم محقق می شود و به تبع آن، هزینه بهای گاز مشترکان نیز کاهش می یابد.
احمدلو تاکید کرد: اجرای بند ق در ۲ بخش توسعه گازرسانی،  جایگزینی سوخت و بهینه سازی مصرف در دستور کار شرکت گاز قرار گرفته است.
وی ادامه داد: شهروندان زنجانی که واحدهای مسکونی و تجاری آنها مجهز به موتورخانه است می توانند با مراجعه به سایت شرکت ملی گاز ایران و ورود به بخش "بهینه‌سازی موتورخانه‌ها" و ارائه اطلاعات لازم منتظر دریافت خدمات رایگان از سوی این شرکت در استان باشند.
مدیرعامل شرکت گاز استان زنجان گفت: شرکت ملی گاز ایران ۶۰ هزار میلیارد ریال منابع مالی برای اجرای این طرح ملی پیش بینی کرده است که گامی مهم در زمینه اشتغالزایی است.
 احمدلو خاطرنشان کرد: علاوه بر آمادگی خود مشترکان در استقبال از این طرح ملی، زمینه لازم برای مشارکت فعال مجریان طرح نیز فراهم شده و کسانی که از اتحادیه شوفاژکاران کد اشتغال دارند و دارای رتبه بندی شغلی هستند نیز می توانند به شناسایی واحدهای دارای موتورخانه پرداخته و با ثبت مشخصات در سامانه اجرای طرح را بر عهده بگیرند.
وی اضافه کرد: پس از عقد قرار داد بین مالک موتور خانه و تعمیرکار که متن قرار داد نیز در سامانه بهینه‌سازی موتورخانه‌ها موجود می باشد، نماینده شرکت ملی گاز از محل بازید و پس از تایید اقدامات اصلاحی به صورت رایگان، پس از پایان اقدامات اصلاحی بار دیگر نماینده شرکت ملی گاز برای تایید نهایی حضور یافته تا پس از تایید تعمیرهای انجام شده مبلغ هزینه کرد با ارائه چک و یا پرداخت غیر حضوری و واریز به حساب تعمیرکار بدون هیچ مراجعه حضوری خواهد بود.
مدیرعامل شرکت گاز استان زنجان گفت: مشترکان در طرح ملی اصلاح و بهینه‌سازی موتورخانه‌های مشترکان حتی یک ریال هم هزینه پرداخت نمی کنند و این شرکت تعهد پرداخت همه هزینه ها را بر عهده دارد.
احمدلو افزود: با انجام این اقدامات، بهینه‌سازی مصرف انرژی محقق خواهد شد و با این اقدام شرایط  بهتری را تجربه کرده و آثار ریشه‌ای اشتغال‌زایی، حفظ محیط زیست و صرفه جویی بیشتری در مصرف را به صورت چشمگیری، شاهد خواهیم بود.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 4 =