امکان تولید دسته وسیعی از نانوالیاف با دستگاه الکتروریسندگی خودکار ایرانی فراهم شد

تهران- ایرنا- یک شرکت فناور در حوزه نانو با ساخت و عرضه تجهیزات الکتروریسندگی خودکار امکان تولید طیف وسیعی از نانوالیاف صاف، متخلخل، هسته‌ای پوسته‌ای و نانوالیاف چندجزیی را در کشور فراهم کرد.

به گزارش روز یکشنبه ایرنا از ستاد ویژه توسعه فناوری نانو، این شرکت یکی از گروه‌های صنعتی پیشرو در زمینه تولید دستگاه‌ها و تجهیزات آزمایشگاهی تمام‌خودکار الکتروریسی است که خطوط نیمه‌صنعتی و صنعتی تولید انبوه نانوالیاف پلیمری، سرامیکی، و کامپوزیتی در ایران و منطقه خاورمیانه را عرضه می‌کند.

انعطاف در طراحی، سهولت در به‌کارگیری، وسعت تجهیزات جانبی ارائه‌شده، کنترل بسیار دقیق به‌همراه دامنه بالای تغییرات در نظر گرفته شده برای پارامترهای الکتروریسی و نیز امکان اعمال تغییرات مختلف در شرایط عملیاتی، فرآیندی و محیطی براساس نیاز مشتریان و کاربران از جمله مزیت‌های ادوات الکتروریسندگی این شرکت است.

از این تجهیزات می‌توان برای تولید طیف وسیعی از نانوالیاف، پلیمرهای طبیعی، سنتزی و همچنین نانوذرات پلیمری و سرامیکی استفاده کرد. همچنین می‌توان این تجهیزات را برای تولید بسترهای بی‌بافت از نانوالیاف، تولید نانوالیاف آرایش یافته، چند لایه‌های متشکل از نانوالیاف و نیز تولید پیوسته و یا ناپیوسته محصولات متشکل نانوالیاف استفاده کرد.

دستگاه‌های الکترویسی آزمایشگاهی تمام خودکار این شرکت قابلیت تولید دسته وسیعی از نانوالیاف پلیمرهای طبیعی، سنتزی و نانوذرات پلیمری، سرامیک را دارا هستند. به‌طور کلی در تمامی مدل‌های ارائه شده، به‌دلیل طراحی یکپارچه نرم‌افزار رابط کاربری و به کارگیری تجهیزات مناسب، امکان تنظیم، تغییر و کنترل تمام متغیرهای فرآیند پیش و حین انجام عملیات امکان پذیر است. همچنین به‌دلیل طراحی مدولار و منعطف امکان اعمال هر گونه ویرایش در تجهیزات و ماژول‌های دستگاه بر اساس نیازمندی‌های کاربران فراهم شده است.

امکان بهره‌گیری از کاربرد دوگانه این دستگاه در استفاده به عنوان الکترواسپری، امکان به کارگیری آرایش‌های مختلف از ریسنده‌ها و جمع کننده‌ها، بهره‌گیری از سامانه‌های ایمنی نظیر قفل درب ایمنی برای جلوگیری از شوک الکتریکی و نیز سامانه تخلیه ایمن برای تخلیه حلال‌های سمی و نانوالیاف معلق از جمله  قابلیت‌های مشترک تجهیزات تولیدی این شرکت است.

نانوالیاف تولید شده با این ادوات در حوزه‌هایی نظیر زیست‌فناوری، محیط‌زیست، پزشکی، دارو و بهداشت، تولید و ذخیره‌سازی انرژی کاربرد دارد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 9 =