محدودیت‌ خروج از پایتخت تاثیر زیادی بر مدیریت کرونا در مازندران دارد

ساری - ایرنا - معاون سیاسی ، امنیتی و اجتماعی استاندار مازندران گفت : محدودیت‌های ترافیکی اعمال شده برای ورود و خروج پایتخت‌نشینان در تعطیلات گذشته تاثیر زیادی بر مدیریت ویروس کرونا در مازندران بر جای خواهد گذاشت.

حسین حسن نژاد روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود : با توجه به شرایط فوق قرمز کرونایی استان تهران، تعطیلات گذشته موج بزرگی از نگرانی را برای گسترش این ویروس در مازندران ایجاد کرده بود.

وی با اشاره به ثابت شدن شرایط همه گیری ویروس کرونا در مازندران ، گفت : بدون محدودیت های ترافیکی در پایتخت، حضور پایتخت نشینان در مازندران برای گذران تعطیلات آخر هفته بدون شک استان را به سمت موج سوم کرونا می کشاند.

معاون سیاسی استاندار افزود: در شرایط عادی باید تعطیلات اخیر مازندران موج بزرگی از مسافران را پذیرایی می کرد که این مساله مدیریت ویروس کرونا را با خطر جدی رو به رو می‌کرد.

حسن نژاد گفت : به جز روز چهارشنبه که حضور مسافران در مازندران قابل توجه بود ، اعمال بموقع محدودیت ترافیکی و منع ورود و خروج در پایتخت به خوبی توانست حضور مسافران در مازندران را به حد چشمگیری کاهش دهد.

وی با فوق العاده خواندن محدودیت های ترافیکی پایتخت برای جلوگیری از انتقال افراد مبتلا به استان های دیگر افزود: تداوم این محدودیت به مدیریت ویروس کرونا در مازندران و حتی کشور کمک بزرگی خواهد کرد.

معاون استاندار گفت : بر اساس تجربه و اظهارات متخصصان و پزشکان شرایط ثبات شیوع کرونا بسیار شکننده است و ازدحام جمعیت و همچنین جابه جایی در گسترش ویروس بیشترین نقش را دارد.

حسن نژاد اظهار داشت: بخش قابل توجهی از درآمد و اقتصاد مازندران از محل گردشگری و مسافر پذیری است، اما اکنون هیچ چیزی مهم تر از جان و سلامت مردم استان نیست.

وی اعمال محدودیت های تردد در پایتخت را برای مازندران از جنبه های مختلف خوب توصیف کرد و گفت: این محدودیت باعث شده است که دیگر مازندران دست به محدودیت نزند که هزینه سنگین مالی برای استان دارد.

معاون استاندار مازندران افزود : طبق اخبار به دست آمده وضعیت تهران نگران کننده است و امیدواریم محدویت تداوم داشته باشد تا از ورود مازندران به پیک سوم جلوگیری یا حداقل به تاخیر انداخته شود.

حسن نژاد از مردم استان نیز خواست از جابه جایی و تردد غیرضروری در اماکن عمومی تا حد امکان خودداری کنند زیرا تنها از این طریق است که می توان این ویروس را کنترل کرد.

وی همچنین به خستگی کادر پزشکی اشاره کرد و گفت: پرسنل درمانی استان اکنون هشتمین ماه درگیری با کرونا را پشت سر می گذارد و تا حدی نیروی خود را از دست داده اند و باید همه ما به فکر این سربازان سلامت باشیم که در حال بازی با جان خود هستند.

استان مازندران که از اسفند ماه سال گذشته درگیر ویروس کرونا است ، تا کنون ۲ پیک همه گیری را پشت سر گذاشته است و در اوج پیک دوم تعداد بستری‌های کرونایی روزانه استان به حدود ۲ هزار نفر رسید. این استان در ۱۰ روز پیش روند افزایشی تعداد مبتلایان به ویروس کرونا را سپری می کند و در حال حاضر بیش از ۶۰۰ بیمار کرونایی در بیمارستان های استان بستری هستند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 5 =