۵۸۸ پزشک روستایی، طرف قرارداد بیمه سلامت آذربایجان‌غربی است

ارومیه- ایرنا- مدیرکل بیمه سلامت آذربایجان‌غربی گفت: ۵۸۸ پزشک و مامای خانواده در مراکز جامع سلامت روستایی طرف قرارداد این بیمه است و به بیمه‌شدگان این مناطق خدمات پزشکی ارائه می‌کنند.

نادر نانبخش روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: از این تعداد ۳۱۵ پزشک خانواده و ۲۷۳ مامای خانواده در ۱۸۰ مرکز جامع سلامت در حال خرید خدمت و ارائه خدمات بهداشتی و درمانی به بیمه‌شدگان روستایی و شهرهای زیر ۲۰ هزار نفر هستند.

وی ادامه داد: همچنین ۸۲ نفر دندانپزشک در این مراکز در حال ارائه خدمت به بیمه‌شدگان هستند.

مدیرکل بیمه سلامت آذربایجان‌غربی گفت: این تعداد مراکز جامع سلامت در قالب ۱۷ شبکه بهداشتی و درمانی با همکاری دانشگاه علوم پزشکی در تمامی مناطق استان هم‌اکنون در حال فعالیت هستند.

نانبخش بیان کرد: ۱۶ شبکه بهداشت زیرنظر دانشگاه علوم پزشکی ارومیه و یک شبکه بهداشت نیز زیر نظر دانشگاه علوم پزشکی قرار دارد.

وی اضافه کرد: یک میلیون و ۷۹۵ هزار و ۳۸۷ نفر از جمعیت آذربایجان‌غربی تحت پوشش بیمه سلامت هستند که حدود ۵۵ درصد جمعیت استان را تشکیل می‌دهد.

وی  گفت: از این میزان یک میلیون و ۱۹۷ هزار و ۶۰۰ نفر جزو بیمه شدگان صندوق روستاییان و عشایر هستند که از خدمات بیمه‌ای این سازمان بهره لازم را می‌برند.

بیمه سلامت از سال ۱۳۹۳ با اجرای طرح تحول نظام سلامت و تجمیع چند بیمه به ویژه بیمه خدمات درمانی و اقشار مختلف در کشور ایجاد شد و در حال حاضر در کنار بیمه تامین اجتماعی بیشترین سهم را در بازار بیمه‌ای کشور دارد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 4 =