مهلت ۶ ماهه برای مشترکان پرمصرف برق در زنجان تعیین شد

زنجان - ایرنا - مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان زنجان گفت: مشترکان پرمصرف این شرکت برای اصلاح و کاهش مصرف برق خود ۶ ماه فرصت دارند.

علیرضا علیزاده روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: طرح برق امید زنجان برای رعایت الگوی مصرف و صرفه جویی در انرژی برق اجرا می‌شود و برای مشترکانی که برق مصرفی آنها بیشتر از حد مجاز است مهلت ۶ ماهه داده می شود تا مصرف خود را کاهش دهند.
وی اظهار داشت: طرح برق امید برای این دسته از مشترکان از اردیبهشت سال آینده اعمال خواهد شد.
علیزاده یادآوری کرد: مشترکانی که در ماه‌های گرم سال کمتر از ۱۰۰ کیلووات و در سایر ماه‌های سال کمتر از ۸۰ کیلووات برق مصرف داشته باشند جزو مشترکان کم مصرف هستند.
وی تاکید کرد: مصرف کنندگان بالای ۳۰۰ کیلووات در فصل گرم سال و کمتر از ۲۰۰ کیلووات در سایر ماه‌های سال جزو مشترکان خوش مصرف شرکت توزیع نیروی برق قرار دارند.
به گفته مدیر عامل شرکت توزیع نیروی برق استان زنجان، مشترکانی که میزان برق مصرفی آنها بیشتر از الگوی مصرف باشد از مشترکان پرمصرف این شرکت محسوب می شوند.
علیزاده اظهار داشت: ۶۰ درصد از مشترکان شرکت توزیع نیروی برق زنجان خوش مصرف، ۳۲ مشترک کم مصرف و هشت درصد دیگر نیز پرمصرف هستند.
وی یادآوری کرد: ۲۷ درصد از مشترکان انرژی برق در مناطق شهری با ۶۳ هزار مشترک و ۴۰ درصد از مشترکان در سطح روستاهای استان با ۴۶ هزار مشترک از مشترکان کم مصرف برق در استان زنجان هستند.
مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان زنجان گفت: بیش از هفت درصد از مشترکان کم مصرف با هشت هزار و ۱۰۰ مشترک جزو خانه های خالی هستند و شامل مشترکان کم مصرف نمی‌شوند.
علیزاده تاکید کرد: در استان زنجان میزان برق مصرفی ماهانه مشترکان پرمصرف حدود ۱۰ برابر مشترکان کم مصرف است.
وی افزود: پرمصرف های برق ماهانه حدود ۲.۴ برابر خوش مصرف ها برق استفاده می کنند.
مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان زنجان گفت: مشترکانی که تمایل داشته باشند بدانند در کدام دسته از گروه مصرف کنندگان برق قرار دارند، می توانند به سامانه موبایلی خدمات غیرحضوری برق ایران و وب سایت شرکت توزیع برق مراجعه کنند.
علیزاده ادامه داد: علاوه بر این، در قبض هایی که ماهانه و دوره ای ارسال خواهد شود نیز اطلاع رسانی می شود.
وی تاکید کرد: در قبض های ارسالی برای مشترکان کم مصرف تخفیف های مورد نیاز نیز اعمال می شود.
مدیر عامل شرکت توزیع نیروی برق استان زنجان گفت: هدف از اجرای طرح برق امید جابجایی مشترکان از خوش مصرف به کم مصرف، پرمصرف به خوش مصرف است.
علیزاده متذکر شد: مشترکان پرمصرف مهلت ۶ ماهه دارند تا نسبت به کاهش برق مصرفی خود اقدام کنند.
وی خاطرنشان کرد: در صورت کاهش مصرف انرژی برق این مشترکان مشمول افزایش بهای برق مصرفی نخواهند شد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 9 =