سه طرح ورزشی در کردستان به بهره‌برداری می‌رسد

سنندج‌ - ایرنا - مدیرکل ورزش و جوانان کردستان گفت: سه پروژه ورزشی به مناسبت گرامیداشت هفته تربیت بدنی و ورزش در شهرستان‌ سروآباد و شهر حسن آباد یاسوکند از توابع شهرستان بیجار افتتاح خواهند شد.

به گزارش ایرنا حامد جولایی روز یکشنبه اظهار داشت: سالن ورزش‌های زوخانه ای شهر حسن آباد یاسوکند از توابع شهرستان بیجار با ۹ میلیارد ریال اعتبار و ۴۵۰ مترمربع زیربنا و زمین چمن مصنوعی روستاهای هزار خانی و بیساران در شهرستان سروآباد هرکدام با ۸۰۰ مترمربع زیربنا و ۲ میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال اعتبار برای هرکدام به علاوه کمک های بنیاد علوی این شهرستان پروژه هایی هستند که همزمان با برنامه های گرامیداشت هفته تربیت بدنی و ورزش امسال افتتاح و به بهره برداری می رسند.

وی اضافه کرد: اعتبار هزینه شده برای احداث این پروژها مبلغی در حدود ۱۵ میلیارد ریال است که محل تامین آنها از منابع استانی و ملی است و مجموع زیربنای این سه پروژه حدود ۲ هزار مترمریع است.

جولایی با اشاره به اینکه برنامه‌ریزی شده در صورت امکان بیش از ۳۷۰ برنامه فرهنگی و ورزشی در هفته تربیت بدنی و ورزش برگزار شود افزود: چنانچه وضعیت سلامت اجتماعی از لحاظ شیوع ویروس کرونا مناسب باشد ویژه برنامه های مختلفی همچون برگزاری مسابقات و همایش‌های ورزشی، تجلیل از ورزشکاران مدال آور استان، غبارروبی از مزار شهدای معظم انقلاب اسلامی، تجلیل از خانواده شهدای ورزشکار، تجلیل از فعالین حوزه ورزش و چندین برنامه دیگر به مناسبت گرامیداشت هفته تربیت بدنی و ورزش اجرا خواهد شد.

وی تاکید کرد: در نظر گرفتن وضعیت سلامت جامعه در برنامه های متنوع فرهنگی و ورزشی در اولویت است و رعایت پروتکل های بهداشتی از شروط اساسی برگزاری این برنامه ها است.

۲۶ مهر تا دوم آبان در تقویم رسمی کشور با عنوان هفته تربیت بدنی و ورزش نامگذاری شده است و هر ساله برنامه های مختلف ورزشی و فرهنگی متنوعی در گرامیداشت این ایام برگزار می شود.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 0 =