عبدالله عبدالله برای دیدار با مقامات ایرانی راهی تهران شد

کابل- ایرنا- عبدالله عبدالله رییس شورای عالی مصالحه ملی افغانستان برای یک سفر سه روزه فرودگاه کابل را به مقصد تهران ترک کرد تا با مقام‌های بلندپایه جمهوری اسلامی ایران درباره راه های گسترش روابط دو جانبه و صلح و ثبات افغانستان بحث و تبادل نظر کند.

به گزارش ایرنا، «مجیب الرحمن رحیمی» مشاور ارشد شورای عالی مصالحه ملی افغانستان گفت که عبدالله عبدالله در این سفر مقام‌های ایرانی را در جریان آخرین تحولات و پیشرفت‌های گفت‌ وگوی صلح این کشور قرار خواهد داد.

وی افزود که رییس شورای عالی مصالحه ملی افغانستان همچنین در این سفر از مقام‌های ایرانی خواهد خواست که با دولت و مردم افغانستان همکاری و از روند صلح حمایت کنند تا صلح و ثبات پایدار در افغانستان و منطقه مستقر شود.

رییس شورای‌عالی مصالحه ملی افغانستان پیش از سفر به تهران به پاکستان و دهلی نو سفر کرده و در تلاش بوجود آوردن اجماع منطقه برای حمایت از روند صلح این کشور است تا گفت‌ وگو با طالبان در دوحه به پایان دائمی جنگ در این کشور منجر شود.

عبدالله عبدالله را در این سفر شماری از مقام‌های دولتی، وزارت امور خارجه و شماری از اعضای مجلس نمایندگان همراهی می‌کنند.

آگاهان سیاسی افغانستان بر این باورند که نقش جمهوری اسلامی ایران در روند صلح افغانستان راهگشاست و ایران می‌تواند در صلح و تأمین ثبات پایدار افغانستان نقش تعیین کننده داشته باشد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 10 =