میزان درآمد موقوفات لارستان ۵۹ درصد افزایش یافت

لارستان ایرنا- رئیس اداره اوقاف و امور خیریه لارستان استان فارس گفت: میزان درآمد حاصل از موقوفات این شهرستان ظرف ۶ ماه گذشته در سال ۹۹ نسبت به مدت مشابه سال قبل ۵۹ درصد افزایش یافت.

محمد قاسم پور  یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت:  در آمد موقوفات لارستان در ۶ ماه اول سال ۹۹ افزون بر ۱۱ میلیارد ریال بود.

وی ادامه داد:‌بیش از یک هزار و ۴۰۰ موقوفه با نیت های مختلف در شهرستان لارستان وجود دارد که سازمان اوقاف نیز بر اساس همان نیاتی که واقفان تعیین کرده اند باید نسبت به هزینه کرد درآمد حاصل از آن موقوفه اقدام کند.

قاسم پور، با بیان اینکه ۹۸ درصد نیات موقوفات لار، اطعام و روضه خوانی در ماه محرم و صفر است گفت: اداره اوقاف و امور خیریه لارستان در سال جاری تاکنون افزون بر یک هزار و ۵۰۰ بسته معیشتی به افراد نیازمند و فقیر کمک کرده است.

این مسئول افزود: در سال گذشته، حدود ۵۰۰ سند مالکیت با همکاری اداره ثبت اسناد و املاک برای موقوفات لار دریافت شد و حدود ۳۰۰ سند دیگر نیز حال صدور است.

اوقاف لارستان ۱۴موقعیت جدید سرمایه گذاری احصا کرد

رئیس اداره اوقاف و امور خیریه لارستان همچنین گفت: ۱۴ موقعیت جدید سرمایه گذاری کلان از سوی این نهاد در سطح شهرستان و ظرف یک سال گذشته تاکنون احصا شده و شرایط و زیرساخت های لازم برای ورود سرمایه گذاران و خیرین نیز در این موارد فراهم است.

قاسم پور اضافه کرد: یکی از رویکردها و سیاست های جدید سازمان اوقاف و امور خیریه شناسایی موقعیت های مهم سرمایه گذاری برای خیرین و سرمایه گذاران است که اداره اوقاف و امور خیریه لارستان در این زمینه گام های مثبتی برداشته است.

رئیس اداره اوقاف و امور خیریه لارستان با تاکید بر اینکه به نظر می رسد در این شهر همه به دنبال ساخت واحدهای تجاری و تجاری سازی هستند، ادامه داد: این سئوال همواره مطرح است که مگر چقدر باید فروشگاه باشد و چقدر خریدار هست که به فروشگاه بیایند و خرید کنند.

وی با بیان اینکه خیرین و سرمایه گذاران باید به دنبال سرمایه گذاری ها و موقعیت های جدید سرمایه گذاری باشند، گفت: لارستان از داشتن واحدهای تجاری و فروشگاه های بزرگ دیگر اشباع شده است.

 قاسم پور یادآور شد: با اینکه بارها این نهاد اعلام فراخوان عمومی برای ورود سرمایه گذاران به این موقعیت ها و فرصت های جدید سرمایه گذاری کرده اما تاکنون استقبال چندانی نشده است.

وی ادامه داد: سرمیه گذاران باید به دنبال فرصت های جدید سرمایه گذاری باشند و موقعیت هایی که بتواند علاوه بر توجیه اقتصادی برای سرمایه گذاری زمینه رفع بیکاری جوانان و اشتغالزایی را در منطقه نیز فراهم کند.

وی ابراز داشت: افراد و حتی برخی خیرین که مایل به سرمایه گذاری هستند می توانند در موقعیت های جدید از جمله در حوزه های مختلف ورزشی، گردشگری، کشاورزی و صنعتی نیز سرمایه گذاری کنند و شرایط و زمین و موقعیت لازم نیز در این زمینه ها برای آنها فراهم است.

وی یکی از مشکلات و ضعف های محسوس در شهرستان لارستان را عدم سرمایه گذاری مناسب در حوزه صنعت گردشگری برغم همه داشته ها و ظرفیت های مناسب در این منطقه دانست و بیان کرد: اداره اوقاف و امور خیریه آماده مشارکت و ایجاد زمینه مناسب برای سرمایه گذاری در این مورد است.

وی گفت: تا حدودی باید نگاه ها و رویکردها نیز از حوزه تجاری و تجاری سازی به سمت موقعیت های جدید سوق داده شود و می توان با ساخت مجتمع های تفریحی و رفاهی، پارکینگ های طبقاتی، رستوران ها، پارک آبی و اردوگاه های فرهنگی ، ورزشی و گردشگری روح تازه ای را به کالبد این شهر تزریق کرد.

شهرستان لارستان به مرکزیت لار در فاصله حدود ۳۸۰ کیلومتری جنوب شیراز واقع شده است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 6 =