استاندار: خصلت پهلوانی در فرهنگ مردم کرمانشاه ریشه عمیق دارد

کرمانشاه- ایرنا- استاندار کرمانشاه، این استان را چشمه جوشان قهرمانی توصیف کرد و گفت: روحیه جوانمردی و خصلت پهلوانی در فرهنگ کرمانشاه ریشه ای عمیق دارد.

« هوشنگ بازوند» روز یکشنبه در پیامی فرارسیدن هفته تربیت بدنی را به ورزشکاران، مربیان، قهرمانان، داوران، پیشکسوتان و فعالان این عرصه در استان قهرمان پرور کرمانشاه تبریک گفت.

استاندار کرمانشاه اظهار داشت: امروزه ورزش به عنوان مقوله ای فراگیر نقشی مهم و چشمگیر در فرآیندهای توسعه ای برعهده دارد به گونه ای که ترویج فرهنگ ورزش شهروندی با رویکرد ایجاد شادی و نشاط برای جامعه و توسعه سلامت همگانی می تواند زمینه تربیت و پرورش افرادی سالم، پویا و اثربخش را در جامعه فراهم نماید و مشارکت مردم را در فرآیندهای مختلف اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی گسترش دهد.

بازوند اضافه کرد: استان­ کرمانشاه از دیرباز مهد قهرمانان و پهلوانان و سرزمین اسطوره های ماندگار بوده و فرهنگ، منش، مرام، اخلاق و معرفت پهلوانی ریشه ای تاریخی و عمیق در این مرز و بوم دارد.

او گفت: قهرمانانی نامدار که همواره با پایبندی به ارزشهای اخلاقی و انسانی و با اخلاص، تواضع و ادب در تمامی عرصه ها الگوهای ارزشمند ازخودگذشتگی، ایثار، فداکاری هستند و با افتخار آفرینی در میادین و آوردگاه های مختلف، سبب ایجاد غرور ملی و عزت کشور می شوند.

استاندار کرمانشاه تصریح کرد: این استان به لحاظ دارا بودن قهرمانان مدال آور المپیک، جهانی و آسیایی همواره سهمی چشمگیر و مهم در افتخارات ورزشی ایران اسلامی داشته است و چشمه جوشان قهرمانی است.

بازوند افزود: در چند سال اخیر نیز ورزش را به عنوان یکی از اولویت های توسعه استان مورد حمایت قرار داده ایم و برای پویایی اقتصاد ورزش، تبیین کارکردهای ورزش در سلامت مردم، رشد و شکوفایی استعدادهای ورزشی، دسترسی آحاد جامعه به امکانات ورزشی در تمامی شهرها و روستاها، افزایش انگیزش و علاقه مردم به ورزش همگانی از هیچ تلاشی برای کمک به رشد ورزش قهرمانی و توسعه زیرساخت­ها و امکانات دریغ نکردیم.

وی ادامه داد: این روند به دلیل علاقه ویژه مردم به ورزش و نقش بی بدیل آن در ایجاد همبستگی اجتماعی، شادی و نشاط و تقویت سرمایه های اجتماعی تداوم خواهد شد.  

استاندار کرمانشاه در ادامه تصریح کرد: اما امسال بحران کرونا علاوه بر تحمیل خسارات به بخش های اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی ورزش، امکان تداوم فعالیت های ورزشی را نیز محدود ساخت و شاهد حضور موثر فعالان این عرصه در کمک های مومنانه، گسترش فرهنگ خود مراقبتی و همراهی و مشارکت برای حفظ سلامت عمومی بودیم، به همین لحاظ با توجه به شرایط سخت امروز از همه قهرمانان، پیشکسوتان و پهلوانان انتظار دارم نقشی موثر، پویا و فعال در گسترش و تقویت مشارکت مردم در رعایت توصیه های بهداشتی برعهده بگیرند و به عنوان نمادها و الگوهای اجتماعی جامعه مردم را به رعایت بیشتر دستورالعمل ها دعوت کنند.

 استاندار کرمانشاه در پایان پیام خود نوشت: اینجانب با تبریک هفته تربیت بدنی به قهرمانان، ورزشکاران، پیشکسوتان، مربیان، داوران، کارکنان ادارات ورزش و جوانان، فعالان هیأت ها و باشگاه های ورزشی و همه دست اندرکاران و زحمتکشان بی ادعای این عرصه، از ایزد منان توفیق روزافزون، سربلندی، موفقیت و تندرستی همه عزیزان را در مسیر سربلندی و افتخار آفرینی برای نظام مقدس جمهوری اسلامی را خواستارم.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 3 =

سرخط اخبار استان‌ها