وزیر خزانه‌داری آمریکا با صهیونیست‌ها به منامه می‌رود

نیویورک- ایرنا- وزیر خزانه‌داری آمریکا که به سرزمین اشغالی سفر کرده است، در نخستین پرواز تجاری از تل‌آویو به منامه،مقامات صهیونیست را همراهی می‌کند.

به گزارش ایرنا از تارنمای خزانه‌داری آمریکا، استیون منوچین در صدر هیاتی از ۱۷ اکتبر(۲۶ مهرماه) به مدت سه روز به سرزمین‌ اشغالی، بحرین و امارات متحده عربی سفر می‌کند.

این سفر برای حمایت از گسترش همکاری اقتصادی تحت پیمان موسوم به ابراهیم که توسط سه طرف در ماه گذشته امضا شد، انجام می‌شود.

سپس منوچین و مقامات رژیم صهیونیستی به نخستین پرواز مستقیم تجاری از اسرائیل به بحرین ملحق خواهند شد. این پرواز از تل‌آویو به منامه خواهد رفت و مقامات آمریکایی و صهیونیستی در نشستی با مقامات عالی‌رتبه بحرینی شرکت خواهند کرد.

این گروه سپس به ابوظبی خواهند رفت و منوچین در نخستین نشست تجاری توافق ابراهیم حضور خواهد یافت. هیات‌های آمریکایی و صهیونیستی سپس از طریق نخستین پرواز تجاری ابوظبی به تل‌آویو به سرزمین اشغالی باز می‌گردند.

وزیر خزانه‌داری ترامپ را در این سفر، ۱۵ نفر همراهی می‌کنند.

توافق موسوم به ابراهیم با حضور وزیران خارجه بحرین و امارات متحده عربی در کاخ سفید، بین این کشورها و بنیامین نتانیاهو نخست وزیر رژیم صهیونیستی با واسطه‌گری آمریکا به امضا رسید.

بسیاری از گروه‌های فلسطینی با این پیمان که روابط دیرینه این کشورها با صهیونیست‌ها را آشکار و عادی‌سازی کرد، مخالفت کرده‌اند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 2 =