۲۶ مهر ۱۳۹۹،‏ ۲۱:۱۲
کد خبرنگار: 2448
کد خبر: 84078393
۰ نفر

برچسب‌ها

پروندهٔ خبری

واشنگتن، صحنه اعتراض زنان مخالف ترامپ شد

تهران- ایرنا- زنان مخالف ترامپ در حالی که هفده روز مانده به انتخابات ۲۰۲۰ ریاست جمهوری آمریکا، امروز شنبه به خیابان های واشنگتن آمده و علیه دونالد ترامپ و نامزد پیشنهادی او برای دیوان عالی اعتراض کردند.

به گزارش ایرنا از روزنامه واشنگتن پست، زنان مخالف ترامپ که به زنان مارس معروف هستند روز شنبه با حضور در خیابان های واشنگتن با دست داشتن بنرهایی تحت عنوان "ترامپ پنس هم اکنون خارج شوید" اعتراض خود نسبت به انتخاب مجدد ترامپ در انتخابات را اعلام کردند.

برگزارکنندگان این راهپیمایی می‌گویند بیش از صد هزار نفر در این حرکت اعتراضی شرکت کرده‌اند.

به نوشته واشنگتن پست، حضور هزاران زن مخالف ترامپ تنها منحصر به واشنگتن نبوده و رهبران این راهپیمایی قرار است اعتراض خود را ۴۲۹ راهپیمایی در ۵۰ ایالت آمریکا برگزار کنند.

دفاع از حقوق زنان، اعتراض به سیاست‌های زن‌ستیزانه دونالد ترامپ و اقدام شتابزده جمهوری‌خواهان برای انتخاب جانشینی برای روث بیدر گینزبرگ، قاضی لیبرال و مورد احترام دیوان عالی ایالات متحده محور اصلی حرکت‌هایی بود که در چند شهر امریکا زیر عنوان "راهپیمایی زنان" برگزار شد.

برگزارکنندگان این راهپیمایی می گویند که بیش از ۱۱۶ هزار نفر متعهد شده اند که در روزهای آتی  در راهپیمایی ها شرکت کنند.

راهپیمایی زنان در واشنگتن تظاهراتی سیاسی بود که در ۲۱ ژانویه ۲۰۱۷ (دوم بهمن ۹۵) در واشنگتن دی سی و شهرهای دیگر آمریکا به منظور حمایت از حقوق زنان، اصلاح قوانین مهاجرت، حقوق دگرباشان جنسی و توجه به نابرابری‌های نژادی، مسائل کارگری و مشکلات زیست‌محیطی صورت گرفت.

این راهپیمایی یک روز پس از مراسم تحلیف دونالد ترامپ سازماندهی و برگزار شد و طی آن شرکت‌کنندگان علیه سیاست‌های رئیس‌جمهوری جدید آمریکا در ارتباط با حقوق زنان، راهپیمایی کردند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 16 =