بیش از ۴۲ تُن گوشت غیربهداشتی در بوکان معدوم‌ شد

مهاباد- ایرنا- رییس شبکه دامپزشکی بوکان گفت: در نیمه نخست امسال ۴۲ ‌هزار و ۵۱۸ کیلوگرم گوشت قرمز و مرغ غیربهداشتی و تاریخ منقضی در این شهرستان کشف و از چرخه مصرف خارج شد.

اسماعیل محمدیانی روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با بیان اینکه در ایام شیوع بیماری کرونا نظارت‌ها بر مراکز عرضه با شدت بیشتری ادامه دارد، اظهار داشت: این میزان فرآورده خام غیربهداشتی در هشت هزار و ۴۳ فقره بازرسی از مراکز عرضه سطح شهر کشف و ضبط و معدوم شد. 

وی افزود: از این مقدار گوشت غیر بهداشتی ۶ هزار و ۲۴۳ کیلوگرم گوشت و آلایش غیرقابل مصرف در کشتارگاه دام، ۲۴ هزار و ۳۲۲ کیلوگرم گوشت و آلایش غیرقابل مصرف در کشتارگاه طیور و ۱۱هزار و ۹۵۳ کیلوگرم گوشت سفید و قرمز و آلایش های غیرقابل مصرف در مراکز عرضه کشف شده بود.

 رییس شبکه دامپزشکی بوکان با بیان اینکه این میزان فرآورده خام دامی فاسد و غیربهداشتی با حضور نماینده مقام قضایی و دیگر مسوولان دست‌اندرکار در این شهرستان معدوم شد، افزود: این اداره با مصادیق تخلف در عرضه غیربهداشتی و کشتار غیرمجاز دام و طیور براساس قانون برخورد می‌کند.

وی اضافه کرد: در نیمه نخست سال‌جاری نظارت بهداشتی و شرعی بر یک‌‍هزار و سه راس دام سبک و ۲ هزار و ۴۲۹ راس دام سنگین در کشتارگاه دام صورت گرفت و این امر هر روزه در این مرکز با حضور کارشناسان شبکه دامپزشکی انجام می‌شود.

"محمدیانی" با اشاره به اینکه نظارت بهداشتی و شرعی بر یک میلیون و ۴۶۸ هزار و ۹۷۹ قطعه طیور کشتار شده در کشتارگاه طیور در نیمه نخست امسال انجام شده، بیان کرد: اقشار مختلف مردم نیز در امر نظارت باید مشارکت داشته باشند زیرا بهترین بازرسان خود مردم هستند تا مراکز متخلف را به دامپزشکی معرفی کنند.

وی با بیان اینکه از ابتدای سال جاری تاکنون ۱۴ مورد تخلفات بهداشتی به مراجع قضایی معرفی شدند، بیان کرد: در این مدت ۴۲ مورد پروانه فعالیت برای ناوگان حمل و نقل دام، طیور و فرآورده‌های خام دامی در بوکان صادر شده است.

یک واحد کشتار مرغ طیور و یک واحد صنعتی دام سبک و سنگین در بوکان وجود دارد که علاوه بر نیاز مرغ و گوشت مورد نیاز این شهرستان محصول آن به دیگر شهرستان‌های همجوار نیز صادر می‌شود.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha