پلیس فرانسه ۹ نفر را در ارتباط با حادثه چاقوکشی حومه پاریس دستگیر کرد

تهران - ایرنا - پلیس فرانسه روز جمعه ۹ نفر را در ارتباط با بریدن سر معلم فرانسوی در حومه شهر پاریس دستگیر کرد.

به گزارش ایرنا از خبرگزاری فرانسه، روز جمعه ۹ نفر از جمله والدین یک دانش آموز در مدرسه‌ای که معلم کار می‌کرد به اتهام قتل بازداشت شدند.  

به گفته منابع خبری، والدین بازداشت شده پیش از این از اختلاف نظر خود با تصمیم معلم برای نشان دادن کارتون اعلام کرده بود. سایر بازداشت شدگان از اعضای نزدیک مظنون این حادثه هستند.

امانوئل مکرون رییس جمهوری فرانسه عصر جمعه حمله یک فرد مهاجم با چاقو به یک معلم تاریخ در حومه پاریس را «حمله تروریستی اسلام‌گرایانه» توصیف و آن را محکوم کرد.

مکرون از مدرسه‌ای در منطقه کنفلان -سنت- اونورین در حومه پاریس که این معلم تاریخ در آن تدریس می‌کرده و حادثه قتل او در نزدیکی آن روی داده، بازدید کرد و گفت: یکی از هموطنان ما امروز کشته شد چون درس آزادی باورمندی یا ناباورمند بودن را می‌داد.

رسانه‌ها گزارش داده‌اند که این معلم تاریخ در کلاس درس تصاویر موهن از پیامبر اسلام (ص) به دانش‌آموزان نشان می‌داده و عصر جمعه فرد مهاجم که اصالت الجزایری داشته با چاقو گلوی او را بریده است.

مکرون هفته گذشته نیز اسلام را به عنوان یک دین "در بحران" در سراسر جهان توصیف کرد و گفت که دولت در دسامبر (آذر) لایحه‌ای را برای تقویت قانونی مربوط به سال ۱۹۰۵ ارائه می‌کند که کلیسا و دولت فرانسه را به طور رسمی از هم جدا می‌کند.

«رجب طیب اردوغان» رئیس جمهوری ترکیه نیز در پاسخ با انتقاد از اظهارات اخیر رئیس جمهوری فرانسه درباره اسلام گفت: سخنان «امانوئل مکرون» بی احترامی به مسلمانان است.

اردوغان گفت: سخنان مکرون در شهری که اکثریت آن مسلمانان هستند فراتر از بی‌احترامی و یک تحریک آشکار است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 4 =

سرخط اخبار جهان