پیام تبریک سلطانی‌فر به مناسبت هفته تربیت بدنی

تهران- ایرنا- وزیر ورزش و جوانان با انتشار پیامی آغاز هفته تربیت بدنی را تبریک گفت.

به گزارش ایرنا، مسعود سلطانی‌فر وزیر ورزش و جوانان با انتشار پیامی ویدئویی آغاز هفته تربیت بدنی را تبریک گفت.

وزیر ورزش و جوانان در این پیام ویدئویی گفت: فرا رسیدن هفته تربیت بدنی و ورزش سال ۱۳۹۹ را  به همه هموطنان به خصوص زحمتکشان و مسوولان ورزش کشور، چه آنهایی که در عرصه ورزش همگانی و چه ورزش قهرمانی که برای افتخار آفرینی در رشته‌ها و میادین مختلف تلاش می‌کنند تبریک و تهنیت عرض می‌کنم و امیدوار هستم این هفته فرصتی برای مدیران و خدمتگذاران عرصه ورزش باشد تا عملکرد خودشان را به مردم شریف و همیشه در صحنه مردم ایران ارائه دهند و هم از این فرصت استفاده کنیم که بتوانیم مردم بیشتری را به این باور برسانیم که ورزش کردن و حضور در محیط‌های ورزشی می‌تواند به سلامت جسم و روح آنها کمک کند.

وی افزود: مطمئنا همکاران ما در یکسال گذشته با تلاشی که داشتند و زحماتی که کشیدند، توانستند کارنامه خوبی را رقم بزنند و هم در عرصه ورزش قهرمانی و هم همگانی با وجود اینکه با توجه به شیوع ویروس کرونا با محدودیت‌های ورزشی مواجه بودیم، اما افتخارآفرینی ها و کسب سهمیه‌های مختلف برای حضور در المپیک و پارا المپیک ۲۰۲۰ استمرار داشته و همه ورزشکاران ما تلاش کردند تا از شرایط ویژه موجود در این روزها به خاطر ویروس کرونا استفاده کنند و به صورت انفرادی خود را در حالت آماده برای حضور در مسابقات بین المللی نگه دارند.

وزیر ورزش تصریح کرد: همکاران من در بخش‌های مختلف با همکاری رسانه ملی و سایر رسانه‌ها تلاش کردند تا بتوانند فضای توام با شور و نشاط و شعف و شادی را از طریق رسانه‌ها برای افرادی که در شرایط کرونا به خاطر محدودیت‌ تردد داشتند را ایجاد کنند تا آنها با فعالیت های جسمی و بدنی به حفظ سلامت خود کمک کنند.

سلطانی‌فر در پیام خود گفت: در فرآیند، توسعه هر کشور جمعیت سالم، با نشاط، با فعالیت های فیزیکی  بیشتر می‌توانند سرعت حرکت توسعه یک کشور را در ابعاد مختلف بیشتر کنند. ما فکر می‌کنیم در این راستا نقش بسیار موثر و تعیین کننده‌ای در سرعت گرفتن حرکت توسعه کشور داشته باشیم. فرصت‌های مختلفی که برای ما فراهم می‌شود را استفاده می‌کنیم تا جمع بیشتری را به فعالیت‌های بدنی وادار کنیم و به این باور برسانیم که بتوانند با ورزش کردن شادی نشاط و شعف را به خانواده بیاورند.

وی افزود: اجرای پروژه های مختلف ورزشی و ایجاد زیرساخت ها و سخت افزار ها یکی از مهمترین اقداماتی بود که علی رغم محدودیت مسابقات ورزشی، توانستیم آنها را در یکسال گذشته انجام دهیم. صدها خانه ورزشی روستایی فعال شده، صدها زمین‌چمن نصفه فوتبال مصنوعی راه اندازی شده، پروژه و استادیوم های بزرگ فوتبال در شهرهای مختلف راه اندازی و فعال شده، سالن های سرپوشیده زیادی ساخته شده و در اختیار ورزشکاران قرار گرفته است.

وزیر ورزش خاطرنشان کرد: تلاش ما این است که بتوانیم در ماه های پایانی دولت دوازدهم پروژه های بیشتری را تکمیل کنیم و به بهره‌برداری برسانیم امیدوارم هم برای دختران و هم برای پسران امکانات فیزیکی مناسبی فراهم شود تا هیچ جوان، نوجوانی و هم‌وطنی به خاطر محدودیت‌های مکان‌های ورزشی از ورزش کردن باز نمانند.

سلطانی‌فر با بیان اینکه کار دیگری که ما در یک سال گذشته انجام دادیم، همگرایی و هم افزایی بود، اظهار داشت:  با همه دستگاه‌های درگیر ورزش هم آموزش و پرورش، هم دانشگاه ها، هم نیروهای مسلح، هم مراکز صنعتی و هم شهرداری‌ها که از امکانات فیزیکی مناسبی برخوردار بودند، در قالب شورای ورزش همگانی موفق شدیم که یک همگرایی و همراهی به وجود بیاوریم که همه این فضاها در اختیار مردم قرار بگیرند.

وی در پایان گفت: اقدام مهم دیگری که در خلال ماه های اخیر انجام شد، تصویب قطعی قانون اهداف و وظایف و اختیارات وزارت ورزش و جوانان بود. قانون جدید ورزش کشور بعد از ۴۹ سال، به تصویب مجلس شورای اسلامی و شورای نگهبان رسید و با تصویب این قانون بعد از ۴۹ سال ما با امکانات اختیارات و ظرفیت های جدیدی مواجه هستیم تا با استفاده از این قانون خدمتگذاری خودمان را در عرصه ورزش و خدمتگذاری به مردم گسترش دهیم.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 8 =