۲۶ مهر ۱۳۹۹،‏ ۱۷:۲۶
کد خبرنگار: 2104
کد خبر: 84078284
۱ نفر

برچسب‌ها

وضعیت کرونا در کردستان قرمز شد

سنندج - ایرنا - رییس دانشگاه علوم پزشکی کردستان گفت: توصیه‌ها برای جلوگیری از تبدیل وضعیت استان از هشدار به قرمز کارساز نبود و با ادامه روند بی توجهی به دستورالعمل‌های بهداشتی اینک کاملا وضعیت قرمز است.

دکتر فرزین رضاعی عصر شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: وضعیت کرونا در استان کاملا نگران کننده است و با وجود امکانات و زیرساخت‌های لازم در مراکز درمانی، این ویروس فراتر از تلاش مسوولان در حال حرکت است.

وی با اشاره به درگیری همه شهرهای استان با وضعیت قرمز و نگران کننده کرونا، افزود: با روند فعلی تا ۲ هفته آینده ظرفیت همه تخت‌های بخش ‌آی‌سی‌یو با حضور بیماران جدید تکمیل خواهد شد.

دکتر رضاعی اضافه کرد: تنها در ۲۴ ساعت گذشته ۱۸۶ بیمار جدید مبتلا به کرونا  در استان شناسایی و ۶ نفر هم فوت کردند.

وی یادآور شد: در حال حاضر ۴۵۶ بیمار مبتلا به کرونا در بیمارستان‌های استان بستری و  از این تعداد ۷۹ بیمار بدحال تحت مراقبت‌های ویژه هستند.

رییس دانشگاه علوم پزشکی کردستان با تاکید بر تغییر رفتار سریع همه شهروندان نسبت به رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی، گفت: دورهمی ها و مهمانی‌های خانوادگی باید تا سه هفته آینده تعطیل و حداکثر فاصله اجتماعی نیز رعایت شود.

دکتر رضاعی یکی از مواردی که دانشگاه علوم پزشکی را با مقاومت و مداخله مواجه می کند، بیرون‌بر بودن رستورانها اعلام کرد و افزود: در حفاظت از سلامت مردم با هیچکس مماشاتی نداریم و با ملاحظه بیرون‌بر نبودن رستوران‌ها، آن را پلمب و با متخلفان برخورد قانونی می‌کنیم.

وی یکی دیگر از عوامل تهدید کننده جان بیماران را مراجعه دیرهنگام آنان به بیمارستان دانست و تاکید کرد: برخی بیماران آنقدر دیر مراجعه می کنند که به محض مراجعه به اورژانس جان خود را از دست می‌دهند.

بنا بر آخرین گزارش وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی از ظهر دیروز تا امروز شنبه ۲۶ مهر، با شناسایی چهار هزار و ۱۰۳ بیمار جدید مبتلا به کرونا، شمار مبتلایان در کشور به ۵۲۶ هزار و ۴۹۰ نفر رسید.

در شبانه روز گذشته ۲۵۳ نفر جان خود را از دست دادند و ۳۰ هزار و ۱۲۳ ایرانی از اسفند سال گذشته تاکنون داغدار عزیزانشان شدند.

۴۲۳ هزار و ۹۲۱ بیمار هم تاکنون بهبود یافته‌اند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 10 =