مصرف آب زنجانی‌ها ۲۲ درصد افزایش یافت

زنجان - ایرنا - مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان زنجان گفت: میزان مصرف آب آشامیدنی مشترکان شهری این استان در تابستان سال‌جاری نسبت به مدت مشابه سال قبل ۲۲ درصد افزایش یافت.

علیرضا جزء قاسمی روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: مصرف آب آشامیدنی در بخش مشترکان خانگی استان زنجان با گرمای هوای تابستان و رعایت مسائل بهداشتی مقابله با کرونا افزایش یافته است.
وی تاکید کرد: مصرف آب آشامیدنی توسط مشترکان خانگی شهری تابستان امسال ۲ میلیون و ۶۰۰ هزار مترمکعب افزایش داشته است.
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان زنجان گفت: مشترکان روستایی این استان نیز تابستان امسال هشت میلیون مترمکعب آب خانگی نسبت به مدت مشابه سال قبل مصرف کرده اند. 
به گفته جزء قاسمی، این میزان مصرف نسبت به تابستان سال قبل افزایش ۳۳ درصدی یافته است.
وی تاکید کرد: طی ۶ ماهه نخست سال‌جاری میزان مصرف آب خانگی در استان زنجان در بخش مشترکان روستایی ۲۰ درصد و شهری نیز رشد ۱۲ درصدی یافته است.
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان زنجان گفت: روند مصرف آب آشامیدنی استان در دوران کرونا افزایش چند برابری دارد.
جزء قاسمی تاکید کرد: به رغم این مهم و با وجود افزایش تعداد مشترکان و افزایش ناگزیر مصرف آب آشامیدنی در فصل گرما، تابستان امسال قطعی آب در شهرها و روستاهای استان زنجان نداشتیم. 
وی خاطرنشان کرد: نیروهای تلاشگر شرکت آب و فاضلاب استان زنجان برای ارائه آب سالم، بهداشتی و پایدار به شهروندان شبانه روز در تلاش هستند.
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان زنجان از مشترکان خواست، مصرف آب خانگی را در دوران فراگیری ویروس کرونا بیش از گذشته مدیریت کنند.
به گفته جزء قاسمی، قیمت تمام شده آب آشامیدنی برای شرکت آب و فاضلاب نسبت به قیمت فروش آن بسیار گرانتر است.
وی اضافه کرد: برخی از مشترکان روستایی که انشعاب غیرمجاز دارند آب آشامیدنی را برای آبیاری باغ، پرورش احشام و سایر مصارف غیرضروری استفاده می کنند.
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان زنجان گفت: برخورد با متخلفان، شناسایی و جمع‌آوری انشعاب های غیرمجاز به صورت جدی در دستور کار این شرکت قرار داشته و تلاش می شود با این اقدام از مصرف بی رویه آب و تضییع حق سایر مشترکان نیز جلوگیری شود.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 0 =