تردد ورودی به کلانشهر اصفهان ۲۰ درصد کاهش یافت

اصفهان- ایرنا- رئیس پلیس راه استان اصفهان گفت: با اعمال محدودیت کرونا در دو روز گذشته، ۲۰ درصد ورودی به کلانشهر اصفهان کاهش یافته است.

سرهنگ حسین پورقیصری  روز شنبه در گفت ‌و گو با ایرنا افزود: ۲۰ ایستگاه کنترل ورودی به اصفهان پیش‌بینی شده و نیروهای پلیس راه و راهداری برای کنترل ترددها از روز پنجشنبه هفته گذشته در این منطقه فعال شده‌اند.

وی بیان‌ کرد: تردد بین شهری در بین شهرستان‌های استان برای ورود به کلانشهر اصفهان نیز کنترل شده و میزان ورودی و خروج از شهر کاهش یافته است.

رئیس پلیس راه استان اصفهان با بیان اینکه مردم همکاری خوبی در اجرای این محدودیت‌ها داشتند، تصریح‌ کرد: کنترل ورود و خروج‌ها تا صبح روز یکشنبه ادامه خواهد داشت و رانندگان در این خصوص همکاری کنند.

وی یادآور شد: ایجاد محدودیت و کنترل و ورود و خروج به کلانشهرهای کشور در کاهش ابتلا و قطع زنجیره انتقال بیماری نقش مهمی خواهد داشت.

بر اساس ابلاغیه ستاد کرونا  در پنج  کلانشهر تهران، کرج، مشهد، اصفهان و ارومیه که میزان شیوع کرونا بالاست به مدت سه روز منع عبور و مرور و محدودیت رفت و آمد اعمال شده است.

اعمال محدودیت ورود خودروها با پلاک غیر بومی به استان از طریق ایجاد ایستگاه‌های ایست بازرسی در پنچ پلیس راه استان شامل اصفهان - تهران (شاهین شهر)، اصفهان - نایین(سگزی)، اصفهان - شهرکرد(فولادشهر) اصفهان- الیگودرز(دامنه) و اصفهان -شیراز(مبارکه) انجام  می شود.

مجری اعمال محدودیت سفرها از مبدا یا به مقصد پنج کلانشهر نیروی انتظامی است و این محدودیت‌ها فقط مربوط به سفرهای بین شهری می‌شود.

استان اصفهان با بحران شیوع کرونا مواجه است و ۲۰ شهرستان با وضعیت قرمز و چهار شهرستان با وضعیت نارنجی و هیچ شهرستانی با وضعیت سفید یا زرد قرار ندارد، سفرها تشدیدکننده این بیماری مسری است.

بر اساس آخرین خبر از سوی سخنگوی وزارت بهداشت که ظهر امروز اعلام شد: تعداد جان باختگان کرونا در کشور از ۳۰ هزار نفر گذشت.

تاکنون ۵۲۶ هزار و ۴۹۰ نفر در کشور به طور قطعی به ویروس کرونا مبتلا شده و با فوت ۲۵۳ نفر از بیماران کرونایی در ۲۴ ساعت گذشته، تعداد جان باختگان کرونا در کشور به ۳۰ هزار و ۱۲۳ نفر رسیده است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =