۲۶ مهر ۱۳۹۹،‏ ۱۷:۳۳
کد خبرنگار: 2107
کد خبر: 84078190
۰ نفر

برچسب‌ها

۲۴ نانوایی متخلف در سقز شناسایی شد

سنندج - ایرنا - رییس اداره صنعت، معدن و تجارت سقز از شناسایی ۲۴ واحد نانوایی متخلف که اقدام به کم فروشی، عرضه آرد خارج از شبکه توزیع و تعطیلی کرده بودند خبر داد و گفت: این واحدهای متخلف به مراجع قضایی معرفی خواهند شد.

به گزارش ایرنا، با گذشت چهار روز از شایعه کمبود نان و آرد که علاوه بر بار روانی ایجاد شده برای شهروندان، مشکلاتی هم در سقز ایجاد کرد، هم اکنون این ماده غذایی پر مصرف با کمترین مشکل در دسترس مردم قرار گرفته و جو حاکم نیز تاحدودی آرام شده است.

با ملزم کردن ۲۴ واحد نانوایی برای پخت نان در شب، بازدیدهای شبانه روزی فرماندار ویژه و نماینده مردم سقز و بانه در مجلس شورای اسلامی، بازرسی و پایش نانوایی ها از ساعت ۵:۳۰ صبح توسط بازرسان اداره صنعت، معدن و تجارت، نگرانی مردم کاهش یافته و اکنون نان کافی برای عرصه به شهروندان وجود دارد.

بهنام میرزایی روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: امروز گشت واحد بازرسی و نظارت این اداره از ۶۲ واحد نانوایی بازدید کرد و در چند روز قبل هم از تعداد زیادی نانوایی در سطح شهر بازدید شد و تخلف صورت گرفته را با جدیت رصد و شناسایی کردیم.

وی با بیان اینکه کمبود نان و آرد صحت ندارد و گرانی این ماده غذایی پر مصرف شایعه است، افزود: در این بازدیدها، ۶ خبازی که خودسرانه اقدام به تعطیلی واحد خود کرده بودند، شناسایی شدند.

میرزایی اضافه کرد: همچنین ۱۶ مورد تخلف کم فروشی و ۲ مورد عرضه آرد خارج از شبکه از نانوایی های سطح شهر کشف شد.

رییس اداره صنعت، معدن و تجارت سقز یادآور شد: واحدهایی که خودسرانه اقدام به تعطیلی کرده اند همراه با سایر پرونده تخلفاتی جهت تعیین تکلیف به منظور پلمب واحد صنفی به مراجع قضایی معرفی می‌شوند.

در شهرستان سقز تعداد ۲۷۲ واحد لواشی شامل ۱۸۵ شهری و ۸۷ روستایی، ۲۰ واحد سنگک پزی، ۴۲ واحد بربری، ۲۱ واحد نان‌های سنتی مثل کلانه و کولیره، یک واحد نان روغنی و در مجموع ۳۵۶ واحد خبازی وجود دارد.

سقز با بیش از ۲۲۶ هزار نفر جمعیت دومین شهرستان پر جمعیت استان کردستان است که در ۱۹۰ کیلومتری شمال سنندج مرکز این استان قرار دارد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 3 =