دادگاه‌های رژیم صهیونیستی ۵۴۴ فلسطینی را به حبس ابد محکوم کردند

تهران- ایرنا- مسؤول رسیدگی به امور اسرا و آزادگان فلسطینی روز جمعه اعلام کرد که دادگاه‌های رژیم صهیونیستی برای ۵۴۴ فلسطینی احکام حبس ابد صادر کرده‌اند.

به گزارش ایرنا به نقل از تارنمای صفا فلسطین، «عبدالناصر فروانه» گفت: بر اساس آخرین آمار از اداره امور زندان‌های رژیم صهیونیستی برای دو هزار و ۶۵۰ اسیر فلسطینی احکام مختلف صادر شده و ۵۴۴ نفر آنان به حبس ابد محکوم شده‌اند.

وی افزود: میان اسرایی که برای آنها حکم صادر شده ۵۹ کودک نیز وجود دارند که ۵۵ نفر آنان ۱۶ تا ۱۸ سال و چهار نفر نیز تنها ۱۴ تا ۱۶ سال سن دارند.

مسؤول رسیدگی به امور اسرا و آزادگان فلسطینی تأکید کرد که دادگاه های رژیم اشغالگر، فاقد استانداردهای دادرسی عادلانه هستند و هرگز عدالت را اجرا نکرده اند. آنها بخشی از دادگستری اسرائیل هستند که اساس آن، ظلم و ستم و مشروعیت بخشیدن به نابودی زندگی و آینده مردم فلسطین است و تمام احکام آنها ظالمانه و غیرقانونی است.

فروانه گفت: دادگاه رژیم اشغالگر نباید شهروندان فلسطینی را به خاطر مخالفت آن ها با ظلم و مقاومت در برابر اشغالگری محاکمه کنند. شهروندان فلسطینی به دنبال احقاق حقوق سلب شده خود هستند و خواهان زندگی آزاد و محترمانه در کشوری مستقل به پایتختی قدس شریف هستند.

شمار اسرای فلسطینی در زندان‌های رژیم صهیونیستی ۴۴۰۰ اسیر است که در میان آنها ۳۸ زن، ۱۵۵ کودک و ۳۵۰ نفر بازداشت موقت وجود دارد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha