رقابت نفس‌گیر ۲ نماینده اصفهان در لیگ برتر هندبال بانوان در سایه کرونا

اصفهان- ایرنا- تیم‌های هندبال بانوان سپاهان و ذوب‌آهن اصفهان ۲ نماینده از این استان در لیگ برتر هندبال بانوان که به صورت متمرکز در تهران برگزار می‌شود رقابتی سخت و دشواری را زیر سایه بیماری کرونا خواهند داشت.

به گزارش ایرنا، استان اصفهان در لیگ برتر هندبال بانوان کشور در همه فصول گذشته برگزاری این رقابت‌ها نمایندگانی را داشت و در سال گذشته نیز ۲ تیم خوب سپاهان و ذوب‌آهن به عنوان نمایندگان نصف‌جهان در این رقابت‌ها حضوری چشمگیر و حرفه‌ای داشتند.

در رقابت‌های فصل گذشته لیگ برتر هندبال ، تیم بزرگسالان بانوان سپاهان با هفت امتیاز مقام چهارم را کسب کرد و تیم ذوب آهن اصفهان پنجم شد که اگر شانس یارشان بود می‌توانستند نتایج بهتری را کسب کنند.

با این حال این تیمها برای فصل جاری بازیکنان جوان و ملی پوشی را جذب کردند و خود را برای رقابتی سخت و حساس آماده کردند و که با توجه به پتانسیل بالای این تیم‌ها در لیگ برتر بانوان هندبال  می‌توانند در این رقابت‌ها نتایج خوبی را کسب کنند و تجربه اندوزی جدیدی نمایند.

به دلیل بیماری کرونا و با توجه به رعایت پروتکل های بهداشتی ، شانزدهمین دوره از رقابت‌های لیگ برتر هندبال بانوان کشور از ۲۸ مهرماه و با حضور هشت تیم به میزبانی تهران برگزار خواهد شد.

تیم سپاهان که در گروه اول این رقابت ها قرار دارد، نخستین دیدار خود را دوشنبه هفته جاری با اشتاد سازه مشهد بازی خواهد کرد که در فصل گذشته قهرمان لیگ برتر هندبال بانوان کشور شد و تیم ذوب‌آهن نیز در گام نخست روز سه شنبه به مصاف سنگ آهن بافق خواهد رفت.

میترا چین سری مدیر ورزش بانوان باشگاه ذوب آهن در گفت و گو با ایرنا اظهار داشت: برای اولین بار در طی سالیان گذشته مطالبات کلیه بازیکنان و کادرهای تیمهای بانوان باشگاه در فصل ۹۸-۹۹ را در اواخر خردادماه امسال پرداخت کرده و با همه تسویه حساب شده است.

وی  اظهار داشت: با یک برنامه ریزی مدون و با حمایتها و رهنمودهای جواد محمدی مدیرعامل  باشگاه، تیم های مختلف بانوان باشگاه را بسته شد و  آماده رقابتهای این فصل کرده ایم.

وی با بیان اینکه بازیکنان و کادر همه تیم های بانوان فصل ۹۸_۹۹ چندماه پیش کامل پرداخت شده است  گفت: تمامی کارها و امور تیم هندبال و سیار تیم‌های بانوان به طور کامل و صد درصد انجام شده  و آماده شروع  مسابقات هستند.

وی با بیان اینکه تیم هندبال بانوان ذوب آهن از اول شهریورتمرینات خود را آغاز کرد و شنبه ۲۶ مهر سال جاری به رقابت های لیگ برتر در تهران اعزام می‌شود افزود: تیم‌های امسال و یارگیری‌ها نسبت به فصل های گذشته، با توجه به اهداف باشگاه و شرکت سهامی ذوب آهن مبنی بر جوانگرایی و استفاده حداکثری از  بازیکنان و نیروهای بومی و به کارگیری فرزندان کارکنان کارخانه بسته شدند.

وی تصریح کرد: این مساله هم در جذب  بازیکن و هم در استخدام کادر تیم ها لحاظ شد که با عنایت پروردگار  و دعای خیر همراهان همیشگی، شروع متفاوتی را در عرصه مسابقات و از سوی تیم های بانوان باشگاه ذوب آهن به خصوص هندبال شاهد خواهیم بود.

حمید باقری مدیر روابط عمومی باشگاه فولاد مبارکه سپاهان در گفت و گو با ایرنا اظهارداشت: تیم هندبال فولاد مبارکه سپاهان با برنامه ریزی جدیدی که انجام داد و بازیکنان ملی پوش و خوبی که جذب کرد برای رقابت های لیگ برتر آماده است.

وی با بیان اینکه بازیکنان ملی پوش و حرفه ای همانند ، نوریه عباسی، فاطمه خلیلی  و الناز قاسمی از تیم اشتهارد مشهد و حدیث نوروزی از ذوب آهن و بازیکنان دیگر برای فصل  جاری به سپاهان پیوستند، افزود: فاطمه محمد خانی هدایت هندبال بانوان سپاهان را برعهده دارد و این مربی از اویل دهه ۹۰ تا کنون در سپاهان به عنوان مربی در رده های مختلف فعالیت کرد که امیدوارم نتایج خوبی را کسب کند.

باقری با اشاره به شرایط کرونایی متفاوت و برگزاری متمرکز بازی ها در تهران تصریح کرد: تیم هندبال سپاهان فصل گذشته در لیگ برتر چهارم شد و امید می رود با تلاش بازیکنان در فصل جاری موفق ظاهر شود.

پرواضح است که نمایندگان اصفهان همراه با سایر تیم ها در لیگ برتر هندبال،رقابت های متفاوتی را در دوران کرونا تجربه خواهند کرد که می تواند نسبت به رقابت های پیش تر لیگ برتر دشوارتر ولی پر دستاورد از لحاظ فنی و کسب اندوخته باشد.

با این وجود این دوره از لیگ برتر با پانزده دوره دیگر آن فرق دارد  و فدراسیون هندبال با پیگیری بسیار توانست مجوز برگزاری لیگ برتر را از ستاد مقابله با کرونا در ورزش بگیرد و مسابقات لیگ برتر سخت‌گیری زیادی برای رعایت پروتکل‌های بهداشتی دارد.

نکته جالب این که در این رقابت ها همه بازیکنان و کادر فنی تیم‌ها باید قبل از ورود به مسابقات دو مرتبه تست کرونا داده باشند و بعد از ورود به تهران نیز مجدد تست PCR از آنان گرفته می شود.

تیم‌های حاضر باید در ۲ گروه و به صورت متمرکز با هم  رقابت‌ کنند که در گروه نخست اشتاد سازه مشهد، فولاد مبارکه سپاهان، پرسپولیس بهبهان و کربنات سدیم فیروزآباد و در گروه دوم نیز شهید شاملی کازرون، ذوب آهن اصفهان، سنگ آهن بافق و تأسیسات دریایی بازی خواهند داشت.

دور رفت مسابقات لیگ برتر هندبال بانوان به میزبانی تهران و از تاریخ ۲۸ مهر تا سوم آبان ماه ۱۳۹۹ برگزار می شود.

استان اصفهان افزون بر ۳۰۰ هزار ورزشکار سازماندهی شده و ۵۲ هیات ورزشی دارد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha