۲۶ مهر ۱۳۹۹،‏ ۱۰:۴۸
کد خبرنگار: 1261
کد خبر: 84078039
۰ نفر

برچسب‌ها

۳۴۰ کشته؛ نتیجه یک هفته جنگ در هلمند افغانستان

کابل- ایرنا- استاندار هلمند افغانستان اعلام کرد که در یک هفته گذشته بر اثر حمله گسترده طالبان به شهر «لشکرگاه» مرکز استان هلمند ۳۰۰ جنگجوی طالبان، ۳۰ نیروی دولتی و ۱۰ غیرنظامی کشته شده اند.

به گزارش ایرنا، «یاسین خان» روز شنبه به رسانه‌های محلی افغانستان گفته است که در جنگ هلمند، طالبان تلفات زیادی را متحمل شده و بیش از ۳۰۰ جنگجوی آنها کشته و تعداد زیادی نیز زخمی شده اند.

استاندار هلمند افغانستان گفت که گروه طالبان در این مدت، بخش هایی از شهر لشکرگاه و شهرستان های اطراف آن را مین گذاری کرده‌اند که این عمل آنها، نگرانی دولت و مردم را برای تلفات غیرنظامیان در پی داشته است.

به گفته یاسین خان، نیروهای امنیتی در حال کشف و خنثی سازی این مین‌ها هستند؛ این در حالی است که درگیری در شهرستان های «ناوه»، «گرشک» و «نادعلی» و همچنین در اطراف شهر لشکرگاه ادامه دارد و مسیرهای ورودی و خروجی شهر مسدود است.

یک شاهد عینی در شهر لشکرگاه که از ذکر نامش خودداری کرد، به ایرنا گفت که طالبان بر دروازه های شهر لشکرگاه مسلط هستند و جنگ بشدت ادامه دارد.

وی ابراز نگرانی کرد که در جریان جنگ، افراد طالبان در مناطقی که دسترسی پیدا کرده اند، منازل و دارایی مردم را به غارت برده و این موضوع، اهالی شهر لشکرگاه را نگران ساخته است.

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 16 =