فرانس ۲۴: میراث ترامپ، بالاترین کسری بودجه در تاریخ آمریکا

تهران- ایرنا- شبکه فرانس ۲۴ گزارش داد: بر اثر سوء مدیریت در بحران کرونا، رقم کسری بودجه آمریکا به رکورد بی سابقه سه هزار و ۱۳۲ میلیارد دلار رسیده که در تاریخ این کشور بی‌سابقه است.

به گزارش ایرنا، فرانس ۲۴ روز شنبه در گزارشی به پیامدهای اقتصادی شیوع بیماری کرونا در آمریکا پرداخت. این شبکه فرانسوی به نقل از خزانه داری آمریکا نقل کرده که میزان کسری بودجه دولت فدرال نسبت به سال ۲۰۱۹ سه برابر شده و به رقم بی سابقه سه هزار و ۱۳۲ میلیارد دلار رسیده است.

بر اساس این گزارش، پیش‌تر کاخ سفید و کنگره برای مقابله با این بحران اقتصادی یک برنامه دو هزار و ۲۰۰ میلیارد دلاری را پیش بینی کرده بودند که در ماه آوریل مجبور شدند ۵۰۰ میلیارد دلار دیگر نیز به طور اضطراری به این برنامه اضافه کنند. این برنامه شامل پرداخت یارانه ای چک های مستقیم به شهروندان، حقوق بیکاری و کمک مالی به شرکت های کوچک و متوسط برای پرداخت حقوق کارکنان می شد.

به رغم این هزینه های کلان، دولت ترامپ در مدیریت بحران کرونا ناتوان بود؛ به گونه ای که به گزارش فرانس ۲۴ نرخ بیکاری در آمریکا که در فوریه ۲۰۲۰ عدد ۳.۵ درصد را نشان می داد در ماه آوریل به رکورد ۱۴.۷ درصد رسید و همچنان در حال افزایش است. باید در نظر گرفت که ایجاد اشتغال، همواره یکی از شعارهای تبلیغاتی ترامپ بوده است. در جریان تبلیغات انتخاباتی ۲۰۱۶، ترامپ با الفاظ تندی از نحوه مدیریت بودجه در دولت اوباما انتقاد می کرد.

دولت ترامپ از سه ماه پیش در حال مذاکره با دموکرات ها برای افزایش مجدد رقم برنامه مالی مقابله با بحران اقتصادی فعلی در آمریکاست اما دو طرف در مورد رقم افزایش برنامه مالی به توافق نرسیده اند. این مسأله قطعاً به کسری بودجه در آمریکا و بحران مالی و اقتصادی این کشور خواهد افزود. با این اوصاف، هر دولتی که پیروز انتخابات پیش روی ریاست جمهوری در آمریکا باشد، در وهله نخست در زمینه اقتصادی با حجم انبوهی از کسری بودجه و بدهی که میراث شوم دولت ترامپ است، روبرو خواهد بود.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 3 =