یک میلیارد ریال اوراق وقف مشارکتی در چهارمحال و بختیاری واگذار شد

شهرکرد- ایرنا- مدیرکل اوقاف و امور خیریه چهارمحال و بختیاری با اشاره به استقبال مردم استان از وقف مشارکتی گفت: تاکنون یک میلیارد ریال اوراق وقف مشارکت حضرت زهرا(س) در این استان به مردم واگذار شده است.

حجت‌الاسلام حسن امیری روز شنبه به مناسبت هفته وقف در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: تاکنون وقف خاصی در استان برای ترویج فرهنگ فاطمی، اعزام مبلغ برای ترویج این فرهنگ وجود نداشته است، که با روش مشارکتی، امکان وقف برای همه اقشار جامعه با هر مبلغی فراهم شده است.

به گفته وی، ارزش هر سهم ۵۰۰ هزار ریال است تا بتوان یک مکانی را خریداری و از عواید آن در راستای ترویج فرهنگ فاطمی استفاده کرد.

وی با اشاره به استقبال مردم از وقف مشارکتی گفت: خیران برای خرید اوراق وقف مشارکتی به ادارات اوقاف و امور خیریه استان مراجعه و یا نذر خود را به شماره کارت ۵۰۴۱۷۲۱۱۱۱۵۷۵۵۵۲ نزد بانک رسالت به طرح موقوفه مشارکتی حضرت زهرا(س) اختصاص دهند.

امیری گفت: هم‌اکنون یکهزار و ۷۰۰ وقف در استان با بیش از سه هزار و ۷۰۰ رقبه ثبت شده است، که ترویج فرهنگ وقف به خصوص در زمینه رفع نیازهای روز جامعه از جمله علم و دانش، کمک به نیازمندان، دارو درمان، ازدواج، رفع مشکلات اقتصادی و محرومیت‌زدایی باید در جامعه نهادینه شود.

وی به راه‌اندازی نخستین انجمن یاوران وقف علم و فناوری با همکاری بنیاد نخبگان و دانشگاه اشاره کرد و گفت: تاکنون توجه به دانشگاه‌ها در حوزه وقف علمی بسیار کم بوده است و باید با ترویج این فرهنگ، کمک بزرگی به نخبه‌پروری، حمایت از نخبه‌هایی که از نظر اقتصادی دچار مشکل هستند و همچنین حمایت از کارآفرینان و استعدادهای برتر را فراهم کرد.

به گفته وی، از هفته وقف سال گذشته تاکنون ۳۷ وقف جدید در استان ثبت شده است که تعداد وقف‌های ثبت شده از ابتدای سالجاری تاکنون انگشت شمار بوده است.

به گزارش ایرنا، هفته وقف از ۲۴ مهرماه تا سوم آبان ماه با شعار "همه واقف باشیم و یک میراث خوب به جای بگذاریم " به عنوان هفته وقف نامگذاری شده است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 3 =