مهم‌ترین رویدادهای خبری اصفهان در هفته‌ای که گذشت

اصفهان- ایرنا- صدور مرسولات اینترنتی از اصفهان ۱۴۰ درصد رشد داشت، تماس برای پیش‌پرداخت هزینه واکسن آنفلوآنزا کلاهبرداری است و سفر به اصفهان تا ظهر یکشنبه ممنوع شد از مهم‌ترین رویدادهای خبری اصفهان در هفته گذشته بود.

۳۰ میلیون دلار فراورده‌ خام دامی از اصفهان صادر شد

مدیرکل دامپزشکی استان اصفهان گفت: ۳۰ میلیون و ۳۳۵ هزار و ۱۹۸ دلار فراورده خام دامی در ۶ ماه اول امسال از این استان به خارج کشور صادر شد.

شهرام موحدی افزود: در این مدت ۲۲ میلیون و ۲۳۵ هزار کیلوگرم انواع فراورده‌های خام دامی و خوراک دام و طیور شامل ۳۱ نوع محموله و فرآورده به ۲۵ کشور صادر شده است.

وی با بیان اینکه ۹ میلیون و ۹۸۷ هزار کیلوگرم به ارزش ۱۱ میلیون و ۷۷۴ هزار و ۸۴۴ دلار در ۶ ماه اول سال گذشته از استان صادر شد خاطرنشان کرد: محموله‌های صادراتی در ۶ ماه اول سال ۹۹ نسبت به مدت مشابه سال گذشته از نظر وزنی ۱۳۴ درصد و از نظر ارزش دلاری ۱۵۷ درصد افزایش پیدا کرده است.

استاندار: درصد پایین استفاده از ماسک در اصفهان نگران‌کننده است

استاندار اصفهان گفت: باید همه با هم ماسک بزنیم و از چراغ قرمز ماسک نزدن گذر نکنیم زیرا آنچه اکنون باعث نگرانی است درصد پایین استفاده از ماسک در این استان است.

عباس رضایی، عدم استفاده از ماسک توسط مردم را دلیل افزایش مبتلایان به کرونا در استان اصفهان دانست و افزود: در آستانه فصل سرما قرار داریم و با استفاده از ماسک می‌توان از ویروس آنفلوآنزا و کرونا جلوگیری کرد.

وی اضافه کرد: از میان ۴۷ شهر با وضعیت قرمز در کشور متاسفانه اصفهان، نجف آباد، کاشان و خمینی شهر از جمله شهرهایی هستند که کمتر از ماسک استفاده می‌کنند که جای تاسف دارد.

صدور مرسولات اینترنتی از اصفهان ۱۴۰ درصد رشد داشت

مدیرکل پست اصفهان گفت: مرسولات خرید و فروش اینترنتی وارده به استاندر شش ماه سال جاری ۳۱۲ هزار و ۴۹۹ فقره با ۴۱ درصد رشد و مرسولات صادره ۸۴ هزار و ۶۳۶ فقره و ۱۴۰ درصد رشد داشته است.

حمیدباقری خولنجانی به مناسبت هفدم مهر روز جهانی پست در جمع خبرنگاران در سالن اجتماعات این اداره کل افزود: تا پایان شهریورماه تعداد فروشگاه‌های خرید اینترنتی ۴۹۵ فروشگاه بوده که نسبت به مدت مشابه سال قبل ۳۷ درصد رشد داشته است.

وی بیان کرد: پست استان با ۹۹۱ واحد پستی سهم هشت درصدی از واحدهای پستی کشور را داراست.

مدیرکل استاندارد اصفهان: مردم طلای بدون کُد شناسایی خریداری نکنند

مدیرکل استاندارد استان اصفهان از مردم خواست تا مصنوعات طلای فاقد کُد شناسایی خریداری نکنند زیرا علاوه بر تحمیل خسارت، امکان پیگیری هم وجود ندارد.

محمود فرمانی اظهارداشت: همه واحدهای تولیدی طلای دارنده پروانه استاندارد، ملزم به حک کردن کد شناسایی بر روی مصنوعات طلا هستند که در استان اصفهان این کد با حرف انگلیسی  E آغاز می‌شود.

وی افزود: پس از حرف انگلیسی یک عدد باید حک شود که نشانه کد شناسایی طلا و شماره کارگاه تولیدی دارنده پروانه از اداره کل استاندارد است.

تماس برای پیش‌پرداخت هزینه واکسن آنفلوآنزا کلاهبرداری است

مدیر روابط عمومی و سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان گفت: تماس‌های تلفنی برای پیش‌پرداخت هزینه واکسن آنفلوآنزا، کلاهبرداری است و مردم در این زمینه هوشیار باشند.

آرش نجیمی افزود: در روزهای اخیر گزارش‌هایی به دانشگاه علوم پزشکی اصفهان رسید که برخی افراد سودجو با عنوان کارشناس شبکه بهداشت و درمان به افراد مختلف تماس گرفته و از آنها خواستند که برای قرار گرفتن در فهرست انتظار جهت تزریق واکسن آنفلوآنزا مبلغی را بعنوان پیش پرداخت واریز کنند.

وی با تاکید بر اینکه این افراد سودجو شماره حساب‌هایی را به مردم برای واریز این مبالغ معرفی کردند، اظهار داشت: این کلاهبرداری از طریق دانشگاه علوم پزشکی اصفهان و نیروی انتظامی در حال پیگیری است.

حدود ۱۵ درصد از تسهیلات مشاغل زیان دیده کرونا در اصفهان جذب شد

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری اصفهان گفت: از مجموع تسهیلات هزار و ۵۰۰ میلیارد تومانی اختصاص یافته دولت برای مشاغل متضرر ناشی از ویروس کرونا در این استان تاکنون کمتر از ۱۵ درصد آن جذب شده است.

سید حسن قاضی عسگر افزود: در این جلسه تسهیلات دولت برای مشاغل آسیب دیده کرونا مورد بررسی قرار گرفت و مقرر شد تا پایان مهرماه تمامی طرح‌ها مورد بررسی قرار گیرد تا مشخص شود وام به کدام یک از طرح‌ها تعلق می‌گیرد.

وی با اشاره به اعتبارات قانون حمایت از توسعه و ایجاد اشتغال بیان کرد: مسائل و مشکلات این موضوع برای مناطق روستایی و عشایری مورد بررسی قرار گرفت.

روند توسعه سرمایه گذاری‌ها در اصفهان رو به افزایش است

رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت اصفهان با اشاره به افزایش توسعه سرمایه‌گذاری‌های صنعتی در استان گفت: در سال جاری ۸۱۷ جواز تاسیس‌ واحد تولیدی و صنعتی با سرمایه‌گذاری ۱۲۰ میلیارد و ۴۶۳ میلیون ریال با پیش بینی اشتغال ۲۱ هزار و ۹۸۷ نفر در این استان صادر شده ‌است.

ایرج موفق اظهارداشت: بیشترین تعداد جواز تاسیس صنعتی صادر شده به ترتیب در شهرستان‌های  اصفهان (۲۶۲ فقره)، شاهین شهر و میمه (۱۰۹ فقره)، نجف آباد (۸۶ فقره) و خمینی شهر  (۷۹ فقره) تعلق دارد و کمترین تعداد جواز صنعتی صادر شده به فلاورجان (یک فقره)، خور و بیابانک (۲ فقره) و برخوار (سه فقره) اختصاص یافته است.

وی ادامه داد: در این مدت ۲۲۰ پروانه بهره‌برداری با سرمایه‌گذاری ۲۱ میلیارد ۵۹۷ میلیون ریال و اشتغال سه هزار و ۷۴۲نفر صادر شده است.

جشنواره فیلم کودک و نوجوان به توسعه دیپلماسی شهری کمک می‌کند

دبیر سی و سومین جشنواره بین‌المللی فیلم‌های کودکان و نوجوانان گفت: سینما جایگاه خاصی در جهان و کشور ما دارد و برگزاری جشنواره‌های هنری و سینمایی در شهرهای مهم، تاریخی و مشهوری همانند اصفهان به توسعه دیپلماسی شهری و ارتباط بین المللی در این مناطق کمک می‌کند.

علیرضا تابش در نشست خبری  که به شکل مجازی برگزار شد، افزود برگزاری جشنواره بین المللی فیلم‌های کودکان و نوجوانان در شهرهای مهم و تاریخی همانند اصفهان از اهمیت ویژه ای برخوردار است و به معرفی بیشتر ظرفیت‌ها و آثار و تاریخ این شهر کمک می‌کند زیرا جشنواره‌ها سکوی مهمی برای معرفی دستاوردهای هنری کشورها محسوب می‌شود.

وی ابراز امیدواری کرد که تجارب برگزاری این جشنواره مسیر راه را برای جشنواره های آینده روشن و هموارتر خواهد کرد و افزود : سال آینده شمسی و میلادی با نسل جدیدی از جشنواره‌های سینمایی روبه رو خواهیم شد.

طرح‌های بیابان‌زدایی همزمان در استانهای همجوار اصفهان اجرا شود

مدیرکل مدیریت بحران استانداری اصفهان گفت: طرح‌های بیابان زدایی و شناسایی کانون‌های گرد و غبار باید بطور همزمان در استان‌های سمنان، قم،  یزد و اصفهان اجرا شود.

منصور شیشه‌ فروش اظهارداشت: گرد و غبار استان اصفهان متاثر از کانون های داخل استانی و خارج از استانی است که با وزش بادها استعداد فعال شدن این کانونها وجود دارد.

وی ادامه داد: درخواست ما از سازمان جنگل ها و آبخیزداری کشور این است که عملیات کنترل کانون های گرد و غبار اصفهان را با تدبیر و بطور همزمان با استان های دیگر انجام دهد.

سفر به اصفهان تا ظهر یکشنبه ممنوع شد

سخنگوی ستاد استانی مقابله با کرونا در اصفهان گفت: سفر " از " یا " به " کلانشهر اصفهان از بامداد پنجشنبه بیست و چهارم مهر تا ظهر روز یکشنبه هفته آینده با توجه به قرمز و حاد بودن شرایط بیماری کرونا، ممنوع است.

حجت‌الله غلامی اظهار داشت: موضوع ممنوعیت ایاب و ذهاب از مبدا و به مقصد کلانشهر اصفهان در جلسه ستاد استانی مقابله با کرونا و همچنین کمیته حمل و نقل مطرح و مقرر شد که از ساعت ۲۴ امشب پنج ورودی اصلی به کلانشهر اصفهان یعنی شاهین‌شهر، پلیس راه سگزی، فولادشهر، مبارکه و نجف آباد کنترل شوند.

وی افزود: بر این اساس از ساعت ۲۴ امشب تا ساعت ۱۲ روز یکشنبه بیست و هفتم مهر، ورود پلاک‌های غیر بومی از محورهای اصلی به سمت کلانشهر اصفهان، ممنوع و ورود پلاک‌های بومی، آزاد است.

معاون کانون‌های مساجد کشور: ظرفیتهای فرهنگی جامعه تبدیل به فرصت و ثروت نشد

معاون پشتیبانی و توسعه منابع ستاد هماهنگی کانون‌های مساجد کشور گفت: ظرفیت‌های فرهنگی برای رفع چالش‌های کشور کاربردی و تبدیل فرصت و ثروت نشده است.

جلال ریزانه در بازدید از خانه جوان اصفهان و نشست با اعضای مجمع سازمان‌های مردم نهاد جوانان اصفهان افزود: توانایی و ظرفیت‌های زیادی در بین فعالان و عرصه فرهنگی کشور وجود دارد اما کمترین میزان خلاقیت و تلاش برای بهره‌گیری از این منابع برای تولید ثروت و یا رفع معضلات از دریچه فرهنگی و اجتماعی صورت گرفته است.

وی بیان ‌کرد: موازی کاری و فعالیت جزیره‌ای در حوزه فرهنگی و نبود هم‌افزایی برای ایجاد گفتمان‌های مشترک در حوزه‌های مختلف مانع از تحقق حداکثری دستاوردهای مهم در جامعه شده که باید در بین نهادهای مدنی و دستگاه‌های دولتی این تعامل و هماهنگی ایجاد شود.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 8 =