امام جمعه اراک: همه آحاد جامعه برای مبارزه با ویروس کرونا همکاری کنند

اراک - ایرنا - نماینده ولی فقیه در استان مرکزی گفت: همه آحاد جامعه باید برای مبارزه و ریشه کنی ویروس کرونا همکاری کنند تا نتایج رضایت بخش حاصل شود.

آیت الله قربانعلی دری نجف آبادی در خطبه‌های نماز عبادی، سیاسی جمعه در مصلی اراک افزود: کادر درمان، مردم و دولت از شیوع این بیماری نگران هستند و نابودی این ویروس منحوس با مشارکت عمومی ممکن است.

وی اظهار داشت: همانطور که استان مرکزی در آغاز شیوع بیماری توانست سرآمد استان‌های کشور باشد اکنون نیز که بیماری توسعه یافته باید تلاش شود تا استان مرکزی در رعایت و جلوگیری از بیماری به الگو در سطح کشور تبدیدل شود.

امام جمعه اراک گفت: ظرفیت بیمارستان‌ها از بیماران مبتلا تکمیل شده و امکانات درمانی اجازه خدمت نمی‌دهد بنابراین باید نکات بهداشتی به جد رعایت شود.

آیت الله دری نجف آبادی افزود: اکنون دنیا و ایران اسلامی در شرایط سخت و حساسی در مواجه با بیماری قرار دارد بنابراین از تلاش پزشکان، پرستاران و همه کادر درمان قدردانی می‌شود.

وی اظهار داشت: دانشمندان ایرانی هم در ساخت واکسن کووید ۱۹ در تلاش هستند و امید است جمهوری اسلامی بتواند واکسن بیماری را تهیه و افتخار دیگری را در تاریخ به ثبت برساند.

نماینده ولی فقیه در استان مرکزی در ادامه گفت: نماز جمعه در ۱۰ تا ۱۵ شهر استان به خاطر آثار اجتماعی و انعکاس آن برگزاری می‌شود بنابراین باید نکات بهداشتی به دقت رعایت شود و در صورتی که صلاح باشد و اعلام شود؛ نماز جمعه هم تعطیل خواهدشد.

آیت الله دری نجف آبادی افزود: در مواجه با این بیماری نباید سهل انگاری صورت گیرد اگر کسی به نکات بهداشتی کم توجهی کند و فردی بیمار شود گناه کبیره است.

وی در ادامه اظهار داشت: امنیت کلیدی ترین و باارزش‌ترین مسئله جامعه است و در ابعاد مختلف باید مورد توجه قرار گیرد.

نماز جمعه در ۳۲ نقطه استان مرکزی اقامه می‌شود.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha