آتش در جنگل‌های بلوط دهستان منگشت باغملک مهار شد

اهواز - ایرنا - رییس ستاد مدیریت بحران باغملک گفت: آتش سوزی که طی روز های گذشته در مراتع جنگلی ارتفاعات دهستان منگشت رخ داده بود به طور کامل مهار شد.

محمد نجاتی پور جمعه در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا ضمن اشاره به مهار چندین باره حریق در ساعات پایاتی دیروز اظهار داشت: همکاری نیروهای حفاظت از منابع طبیعی، مردم محلی، دهیاران و اعضای ستاد مدیریت بحران سبب شد تا درساعات پایانی دیروز، آتش سوزی ارتفاعات روستاهای کیوپ و رباط دهستان منگشت به طور کامل مهار شد اما باتوجه به اینکه طی روز های گذشته این حریق در ساعات آغازین روز و با وزش بادهای صبحگاهی مجددا افروخته می شد؛ چندین نفر از اهالی و پرسنل منابع طبیعی شب گذشته به صورت کشیک در محل حاضر بودند که بر اساس گزارش های دریافتی امروز شاهد تکرار اشتعال سوخته‌ی درختان نبودیم و این حریق پس از سه روز به طور کلی خاموش شد.

فرماندار باغملک تصریح کرد: بر اساس تحقیقات مقدماتی چند نفر به عنوان مظنون در ایجاد این آتش سوزی تحت تعقیب مراجع قضایی و انتظامی قرار گرفتند که نتیجه این اقدام در روزهای آینده به اطلاع مردم می‌رسد.

نجاتی پور در پایان درختان و منابع طبیعی را سرمایه ارزشمند مردم منطقه دانست و عنوان کرد: همگان در پاسداری از میراث طبیعی زادبوم خود دارای مسولیت اجتماعی و اخلاقی هستند.

پارسال آتش سوزی مشابهی در ارتفاعات منطقه کیوپ و در جنگل های نخودکال رخ داده بود که به دلیل بکر بودن منطقه و حجم انبوه علوفه خشک، پس از ۳ شبانه روز و با هلی‌برد نیروهای داوطلب خاموش شد و در آتش سوزی اخیر، ایجاد بیش از چهار کیلومتر آتش‌بر نقطه به نقطه مانع سرایت آتش به مناطق بالادست از جمله نخودکال و گندم‌کال شد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha