۲۷ مهر ۱۳۹۹،‏ ۱۲:۵۸
کد خبرنگار: 1206
کد خبر: 84077593
T T
۰ نفر

برچسب‌ها

واکاوی ابتلای ملی‌پوشان هاکی به کرونا

تهران- ایرنا- در حالی که مبتلا شدن تنی چند از ملی‌پوش هاکی ایران موجب بروز برخی حواشی شده است، اما مسوولان فدراسیون معتقدند که اردوی پارس‌آباد با کسب مجوز و با رعایت کامل پرتکول‌های بهداشتی برگزار شده است.

به گزارش ایرنا؛ تست مثبت نتیجه آزمایش کرونای سه تن از ملی پوشان تیم ملی هاکی کشورمان مانع برگزاری اردوی آمادگی این تیم در پارس‌آباد مغان شد.

اعضای تیم ملی هاکی داخل سالن کشورمان روز یکشنبه ۲۰‌ مهرماه وارد استان اردبیل شده و اقدامات مقدماتی برگزاری اردو از جمله آزمایشات پزشکی اعضا این تیم در چند روز اخیر انجام شد.

طبق برنامه تنظیمی قرار بود ملی‌پوشان در بهترین و مجهزترین کمپ پارس‌آباد برنامه‌های تمرینی خود را پشت سر بگذارند اما مثبت شدن تست کرونای سه بازیکن ملی‌پوش اردو را نیمه‌ کاره به پایان رساند.

قدیمی: پارس‌آباد در وضیعت زرد قرار داشت

«بهرام قدیمی» رییس فدراسیون هاکی درباره اتفاقاتی که در اردوی تیم ملی رخ داد به خبرنگار ورزشی ایرنا، گفت: اردوی آمادگی تیم ملی هاکی کشورمان برای شرکت در ششمین دوره جام جهانی هاکی داخل سالن مردان در سال ۲۰۲۱‌ در بلژیک قرار بود به مدت یک هفته در پارس‌آباد مغان برگزار ‌شود.

وی افزود: با هماهنگی‌هایی که انجام داده بودیم مجوزهای لازم را برای برگزاری اردو دریافت کرده و تمامی پروتکل‌های بهداشتی را پیش بینی کرده بودیم.

رییس فدراسیون هاکی خاطرنشان کرد: علت اینکه تصمیم بر برگزاری اردو در پارس آباد مغان گرفته شد، این بود که این شهر در وضیعت زرد قرار داشت.

قدیمی تصریح کرد: با توجه به اینکه ملی‌پوشان هاکی از استان‌های مختلف خود را به محل برپایی اردو رسانده بودند به محض ورودشان از آنها تست کرونا گرفته شد اما جواب آزمایشات ۲۴ ساعت بعد آمد و به محض اینکه متوجه شدیم سه بازیکن به ویروس کرونا مبتلا هستند، اردو را تعطیل کردیم.

وی در پایان گفت: فدراسیون هاکی تمام پروتکل‌های بهداشتی را رعایت کرده بود اما این اتفاق در دیگر رشته‌های ورزشی نیز رخ داد.

عضو هیات ریسه فدراسیون هاکی: همه پروتکل‌های بهداشتی پیش‌بینی شده بود

«فرشاد قهرمانی» عضو هیات رییسه فدراسیون هاکی در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی، ایرنا اظهار داشت: در این شرایط کرونایی برای اینکه بتوانیم اردوی تیم ملی هاکی را برگزار کنیم از ستاد کرونا مجوزهای لازم را دریافت کرده بودیم.

وی افزود: پس از مشورت‌هایی که انجام دادیم پارس آباد را برای برگزاری اردو انتخاب کردیم چرا که این استان در وضعیت زرد قرار داشت و تعداد افراد مبتلایان به ویروس کرونا در این شهر نسبت به شهرهای دیگر کمتر بود.

عضو هیات رییسه فدراسیون هاکی خاطرنشان کرد: همه امکانات لازم تدارک دیده‌ شده بود و اعضای تیم با دو دستگاه اتوبوس راهی پارس آباد شدند اما با توجه به اینکه برخی از بازیکنان در تبریز و نقده سکونت داشتند اعلام کردند ما به خاطر نزدیکی راه خودمان را به اردو می‌رسانیم.

قهرمانی خاطرنشان کرد: پس از اینکه تیم به پارس‌آباد مغان رسید از تمامی افراد حاضر در اردو تست کرونا گرفته شد و جواب این آزمایشات ۲۴ساعت بعد به دست ما رسید که حکایت از این داشت چند نفر از بازیکنان مبتلا به ویروس کرونا هستند. به همین علت تصمیم گرفتیم اردو به پایان برسد.

وی تصریح کرد: برای بازگشت تیم دو دستگاه اتوبوس اجاره کردیم اما برخی از بازیکنان که ساکن خرم‌آباد بودند اعلام کردند هزینه ایاب و ذهاب ما را تا اردبیل پرداخت کنید و ما از آنجا به خرم‌آباد خواهیم رفت که این کار را انجام دادیم. فدراسیون هاکی تمامی امکانات و اصول بهداشتی را رعایت کرد و اتفاق پیش آمده به واسطه سهل‌انگاری از سوی مسوولان مربوطه نبوده است.

سرمربی تیم ملی هاکی: بازیکنان در پارس آباد کرونا نگرفتند

سرمربی تیم ملی هاکی ایران نیز در گفت‌وگوی اختصاصی با خبرنگار ایرنا، افزود: قبل از برگزاری رسمی اردو نمایندگان فدراسیون پزشکی از تمامی ورزشکاران و ملی پوشان حاضر در این اردوی آمادگی تست کرونا گرفتند که نتیجه تست کرونای سه تن از ملی‌پوشان کشورمان مثبت اعلام شد.

رجب نورانی گفت: در پی مثبت شدن تست کرونا این ملی پوشان کمیته پزشکی و فنی فدراسیون با برگزاری جلسه‌ای تصمیم گرفت که اردوی آمادگی تیم ملی هاکی برگزار نشود.

وی با بیان اینکه سلامتی ورزشکاران، ملی پوشان و خانواده‌های آنها مهم‌تر از هر چیز دیگر است، اظهار داشت: برای جلوگیری از شیوع این بیماری منحوس و مبتلا نشدن سایر افراد این تصمیم اتخاذ شد.

سرمربی تیم ملی هاکی کشورمان هم با رد شایعه ابتلای ملی پوشان به کرونا در پارس‌آباد مغان در فضای مجازی بیان کرد: ملی‌پوشان پیش از آمدن به استان اردبیل دچار این بیماری شده بوده‌اند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار ورزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha