سازمان بهداشت جهانی: شاهد انتشار وسیع ویروس کرونا در اروپا هستیم

تهران – ایرنا – " ماریا وان کرکوف " کارشناس ارشد سازمان بهداشت جهانی شب گذشته اعلام کرد: تقریبا ۸۰ درصد کشورهای اروپایی با رشد موارد ابتلا به ویروس کرونا مواجه هستند.

به گزارش روز جمعه پایگاه خبری « العهد»، کرکوف افزود: ما هم اکنون به طور حتم با وضعیت بسیار نگران کننده ای در سراسر نقاط اروپا مواجه و با بازگشت مجدد کرونا روبرو هستیم. ما شاهد افزایش سرایت ویروس کرونا در بسیاری از کشورها در سراسر منطقه هستیم.

وی گفت: بسیاری از کشورها در دوره گذشته بر ویروس کرونا چیره شدند و هم اکنون نیز می توانند بار دیگر بر انتشار ویروس کرونا مسلط شوند.

کارشناس ارشد سازمان بهداشت جهانی همچنین خاطرنشان کرد: موارد بهبود یافته و همچنین بستری شده در بخش مراقبت های ویژه در شماری از کشورها بسیار افزایش یافته است.

کرکوف توضیح داد: موارد ابتلا به ویروس کرونا در کشورها و شهرهای اروپایی یکسان نیست.

وی ابراز داشت: هر چند مردم از این امر خسته شده اند اما مجبور هستیم تا مدت ها با این ویروس بسر بریم.

از سوی دیگر بر پایه همین گزارش، وزارت بهداشت ایتالیا شب گذشته اعلام کرد که ۸ هزار و ۸۰۴ مورد جدید ابتلا به همه گیری کووید ۱۹ به ثبت رسیده است و بدین ترتیب شمار روزانه موارد ابتلاد به این ویروس در ایتالیا رکورد جدیدی را به ثبت رساند.

وزارت بهداشت ایتالیا در آمار جدید خود اعلام کرد که به طور کلی شمار افراد مبتلا به ویروس کرونا به ۳۸۱ هزار و ۶۰۲ نفر رسیده است.

۱۴۸۷

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha