زیارتنامه حضرت رسول اکرم (ص) در البرز قرائت شد

کرج - ایرنا - همزمان با فرارسیدن روز ۲۸ ماه صفر، سالروز رحلت نبی اکرم (ص) و شهادت امام حسن مجتبی (ع)، مردم عزادار استان البرز با رعایت پروتکل های بهداشتی با حضور در ۳۰ بقعه متبرکه ضمن عزاداری و سوگواری به قرائت زیارت از راه دور حضرت رسول گرامی اسلام(ص) پرداختند.

یکی از مهم ترین آیین‌ها در روز ۲۸ صفر قرائت زیارت حضرت رسول (ص)‌ از بعید (از راه دور)  است که این مراسم با همراهی و مشارکت مردم مومن به منظور ایجاد بستر مناسب برای رشد معنوی و تنظیم شعائر اسلامی انجام می شود.

مدیر کل اوقاف و امور خیریه استان البرز روز جمعه در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا ضمن تسلیت فرارسیدن سالروز رحلت نبی اکرم (ص) و شهادت امام حسن مجتبی(ع)، افزود: شیفتگان خاندان عصمت و طهارت (ع) در این مراسم با قرائت زیارت نامه رسول گرامی اسلام (ص) و کریم اهل بیت (ع) از راه دور، سلام و ارادت ویژه خود را به پیامبر فضیلت و مهربانی حضرت محمد مصطفی (ص) اعلام

داشتند.

حجت الاسلام و المسلمین علی دشتکی با بیان اینکه تاکید ما برای عزاداری و قرائت زیارت حضرت رسول (ص)‌از بعید ماندن در خانه و استفاده از فضای مجازی برای پیگیری برنامه های عزاداری این ایام است، اظهار داشت:  با این حال در تمام امامزادگان استان باز است و این مراسم به صورت ویژه در فضای باز ۳۰ بقعه متبرکه استان و با رعایت تمام پروتکل های بهداشتی راس ساعت ۱۰ صبح  امروز برگزار شد.

وی اظهار داشت: کتاب مفاتیح الجنان خواندن «زیارت نامه ائمه بقیع» و «زیارت پیامبر از بعید» در روز ۲۸ ماه صفر را توصیه کرده است.

دشتکی افزود: این مراسم در امامزادگان شاخص شهرستان‌های استان همچون امامزادگان حسن (ع)، محمد (ع)، طاهر (ع)، حیدر (ع) و عبدالله (ع) شهرستان کرج و امامزادگان ام کبری و ام صغری (س) اشتهارد، امامزادگان احمد ومحمود (ع) نظرآباد، امامزادگان یحیی (ع) دوزعنبر ساوجبلاغ و جعفر (ع) هشتگرد برگزار شد.
وی ادامه داد: همچنین مراسم شهادت امام هشتم شیعیان، امام رضا (ع) نیز در روز شهادت همراه با قرائت زیارت امین الله و عزاداری در این بقعه ها انجام می شود.

پخت  هشت هزار پرس غذای گرم

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان البرز یکی دیگر از برنامه های روزهای عزدارای آخر ماه صفر را پخت و توزیع غذای گرم در بقاع متبرکه دانست و گفت: پنج هزار پرس در روز ۲۸ صفر و سه هزار پرس نیز در روز ۲۹ صفر از محل نیات واقفین خیراندیش و خیرین طبخ و بین نیازمندان توزیع می شود.

وی افزود: از آنجا که پخت این غذاها از محل نیات واقفین مرتبط به عزاداری حضرت رسول (ص) و امام حسن مجتبی (ع) انجام می شود، مراسم روضه خوانی آن بدون حضور جمعیت بر سر بسته های غذا انجام می شود.

توزیع بیش از  ۲ هزار بسته احسان ماندگار در البرز

دشتکی یکی دیگر از اقدامات این روزها را توزیع بسته های کمک معیشتی مومنانه با عنوان طرح «احسان ماندگار» برشمرد و افزود: برای دهه آخر ماه صفر و هشتمین مرحله از طرح احسان ماندگار که توسط اوقاف انجام می شود،  پنج هزار بسته تا فردا بسته تا فردا بین نیازمندان استان توزیع می شود.

در۸۳ بقعه متبرکه استان البرز حدود ۱۰۰ امامزاده واجب التعظیم آرام گرفته‌اند.

آیین های سوگواری رحلت پیامبر بزرگ اسلام (ص) و شهادت امام حسن (ع) از شب گذشته در منازل و مکان های مختلف  استان البرز در حال برگزاری است و عاشقان خاندان عصمت و طهارت (ع) 

در سوگ پیامبر عظیم الشان اسلام (ص) و شهادت امام حسن مجتبی (ع) و شهادت امام رضا (ع) عزادار هستند.

امروز استان البرز سراسر سیاهپوش است و به علت وضعیت فوق العاده و بحرانی کرونایی به مردم توصیه شده تا مراسم عزاداری و سوگواری را در منازل انجام دهند. 

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha