فعال اصلاح طلب: اولویت اصلی بجای معرفی نامزد، جلب اعتماد عمومی باشد

تهران- ایرنا- دبیرکل حزب تدبیر و توسعه ایران اسلامی با تاکید بر نقش احزاب در جلب اعتماد عمومی، اولویت اصلی گروه‌های اصلاح‌طلب را پیش از تعیین نامزد بر روی بالا رفتن نرخ مشارکت در انتخابات ۱۴۰۰ ارزیابی کرد.

محسن باقرزاده روز شنبه درباره استراتژی اصلاح‌طلبان برای انتخابات ۱۴۰۰ ریاست جمهوری با تاکید بر نقش احزاب در جلب اعتماد عمومی، اولویت اصلی گروه‌های اصلاح‌طلب را پیش از انتخاب نامزد،  بالا رفتن نرخ مشارکت در انتخابات دانست، گفت: احزاب اصلاح‌طلب ممکن است از نامزد همسو و یا حتی نیابتی در انتخابات ۱۴۰۰ حمایت کنند مهم این است که نامزدها در صورت انتخاب از توان و مشارکت احزاب برای معرفی کابینه کمک بگیرند تا از همان ابتدا فرهنگ پاسخگویی در کابینه به اجرا در بیاید.

دبیر کل حزب تدبیر و توسعه ایران اسلامی همچنین در پاسخ به پرسشی درباره اظهارات برخی نمایندگان مجلس شورای اسلامی درباره تغییر سیستم سیاسی از ریاست جمهوری به پارلمانی، اظهار کرد: برای ایجاد تغییرات، این موضوع باید در شورای بازنگری قانون اساسی مطرح و سپس به رای ملت گذاشته شود و بدون اصلاح قانون اساسی و همه پرسی، نمی‌توان سیستم ریاستی موجود را به پارلمانی تغییر داد و مجلس نمی‌تواند در این باره قانون‌گذاری کند.

باقرزاده در واکنش به توهین برخی نمایندگان به رییس جمهوری با بیان اینکه اصولا کار سیاسی با توهین قرابتی ندارد، گفت: نمایندگان بجای رفتار تعصب آمیز برای بیان منظور خود به شیوه‌های اقناعی روی بیاورند. باید قبول کنیم که در چارچوب برخی سیاست‌های کلی و بلند مدت همه امور در دستان دولت نیست  بلکه بخش زیادی از آن به مجموعه حاکمیت مربوط می شود.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار سیاست

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha